Vettel zvažoval i ukončení kariéry

Už je to více než měsíc od chvíle, kdy Sebastian Vettel oznámil odchod z Red Bullu. Na potvrzení jeho dalších kroků se stále čeká.
Vettel zvažoval i ukončení kariéry

„Doufám, že to bude oznámeno brzy,“ řekl Vettel pro německý Auto Motor und Sport. „Teď ale musíte být trpěliví.“

Po internetu mezi tím koluje zajímavý obrázek. Sky Italia měla dát Vettelovi test italštiny. V něm byly nejrůznější doplňovačky a Němec jednu z nich doplnil větou „Sono un pilota di Scuderia Ferrari“ (jsem pilotem stáje Ferrari).

Vettel odešel z Red Bullu, aby hledal novou výzvu a očekává, že to nebude jednoduché.

„Jsem si vědom toho, že přede mnou leží velký úkol a to zejména v době, kdy má Mercedes obrovskou konkurenční výhodu. Dělat něco jiného je krok do neznáma. Dobře jsem si to promyslel. Kdybych nebyl přesvědčen o tom, že mohu dosáhnout úspěchu, nedělal bych to. Nebylo to rozhodnutí proti Red Bullu, ale pro něco nového.“

Vettel zároveň připustil, že zvažoval i ukončení kariéry ve formuli 1 a to kvůli novým pravidlům. „Samozřejmě zvažujete všechno možné. Najednou máte o dva válce méně. Auto nelze jen tak znovu nastartovat, musíte to dělat jako počítač. To se pak sám sebe zeptáte: ‘je to ještě vůbec závodění?’“

„Existuje ale alternativa? Ano, auta jsou pomalejší, ale jsou stále nejrychlejší, se kterými můžete závodit,“ dodává Vettel. 

Další článek: Sílí tlak na zákaz reklamy na alkohol ve formuli 1

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10