Vettel: Ztráta je větší, než jsme očekávali

Sebastian Vettel doufá, že zítra zaprší. V tom případě by totiž podle svých slov měl šanci bojovat s Nicem Rosbergem.
Vettel: Ztráta je větší, než jsme očekávali

Čtyřnásobný mistr světa se letos teprve podruhé probojoval do první řady na roštu. Vettel je však zklamán další velkou ztrátou na vítěze kvalifikace.

„Charakteristika okruhu nám vyhovuje a historicky jsme tu vždy měli konkurenceschopný vůz. Nicovo poslední kolo bylo velmi dobré, takže ztráta je velká - větší, než jsme doufali. Mysleli jsme, že kdyby šlo všechno skvěle a Nico měl problémy, můžeme toho využít, ale nestalo se tak,” řekl Vettel.

„Jsme tady, abychom bojovali. Když prší, máme rozhodně větší šanci než za sucha, ačkoliv jsme o tomto víkendu ještě blíže. Bylo obtížné posoudit, jak moc lidi v pátek mlžili, takže bychom měli být blíže než v posledních několika závodech a mohli bychom bojovat s Williamsem.”

Jeho týmový kolega Daniel Ricciardo cítil, že by s Vettelem mohl bojovat o postavení v první řadě, ovšem po dešťové přeháňce měl problémy zahřát pneumatiky.

„V Q1 a Q2 to vypadalo dobře, když ale v Q3 přišel déšť, nemohli jsme dost rychle znovu zahřát pneumatiky na provozní teplotu pro jedno měřené kolo, takže jsem trochu zklamaný, že jsem se neposunul pořadím vpřed. Bylo by příjemné být v první řadě, čtvrté místo ale také není žádná pohroma.”

Diskuze (9) Další článek: Smůla Hamiltona v kvalifikacích pokračuje, Rosberg má pole position