Vettel zkritizoval Mercedes i Pirellli, z různých důvodů

Sebastian Vettel obviňuje Mercedes ze získání nelegální výhody v testu a Pirelli vyčítá, že odložilo nasazení upravených zadních pneumatik.
Vettel zkritizoval Mercedes i Pirellli, z různých důvodů

Vettel se v Kanadě pustil do konkurenčního Mercedesu a zpochybnil, že testem nic nezískal. Myslí pravý opak.

"Všichni víme, jak důležité jsou zimní testy. Kvalita testování není stejná, protože jsou jiné podmínky. Auta jsou na začátku vývoje, takže pokud máte šanci testovat uprostřed sezóny, tři dny, je to velká pomoc," řekl.

Proto také považuje za správné, že se této záležitosti bude věnovat Mezinárodní tribunál. "Tak se to musí z formálního hlediska řešit. Jako jezdec určitě znáte pravidla na trati, co se týče vlajek a podobně. Ale neznáme celá sportovní pravidla. Bylo to velmi překvapivé, když jsme to v sobotu odpoledne zjistili (v Monaku)."

V médiích se objevily spekulace, podle kterých se informace o testu Mercedesu dostaly na veřejnost tak, že se Rosberg prořekl při rozhovoru právě s Vettelem. Mercedes ale tuto informaci kategoricky odmítl.

Kauze testu ale nepomohl sám Rosberg, když nejdříve řekl, že všechno řídilo Pirelli a Mercedes nevěděl, co testuje, proto nemohl nic získat. V Montrealu ale pak uvedl něco jiného. "Samozřejmě jsem věděl, jaké jsou jejich nápady a co testují, protože jsem to potřeboval vědět, abych jim mohl říct, co se děje." K informaci, že on i Hamilton testovali v anonymních helmách, se ale vyjádřit nechtěl.

A zatímco Red Bull upřesnil v dopise FIA, že si stěžuje na Mercedes, a ne Pirelli, Vettel se v Kanadě pustil i do dodavatele pneumatik. I když z jiného důvodu.

"Měli jsme za to, že pro tento závod budeme mít jiné (zadní) pneumatiky. A pak jsme se během týdne dozvěděli, že to tak nebude, což nechápu, protože jako jezdci jsme se snažili vysvětlit, že jde o bezpečnost."

"Jistě, je třeba souhlasu všech týmů, ale ten je obecně velmi nepravděpodobný. Je vždy těžké, aby se týmy na něčem shodly. Ale zjistili jsme, že tu s těmi pneumatikami nebudeme závodit, jen je budeme testovat v pátek."

"Z pohledu bezpečnosti jsme měli obavy, ale někteří lidé na sebe vzali zodpovědnost, že to bude v pořádku. Jaký je přesně plán, nevím. Mají tendenci plán měnit, ne každý den, ale poslední dobou často."

Další článek: Vedení Mercedesu uvítalo možnost vysvětlit test před tribunálem

14:36 | V úterý a ve středu pokračují testy 18palcových pneumatik. Jezdit budou Mercedes, Ferrari a McLaren. Mercedes nasadí do testu Russella... že by příprava na rok 2022?
18:19 | Nico Rosberg řekl na Sky Germany, že Toto Wolff šel za Christianem Hornerem, aby se omluvil, ale Horner omluvu nepřijal.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink Verstappen (1:17.555)
2. trénink Bottas (1:17.012)
Sobota 31. července 2021
3. trénink Hamilton (1:16.826)
Kvalifikace Hamilton (1:15.419)
Neděle 1. srpna 2021
Závod Ocon