Vettel získal cenu Laureus pro sportovce roku

Sebastian Vettel se může pyšnit další trofejí, dnes mu byla udělena cena sportovce roku 2013 v rámci Laureus World Sports Awards.
Vettel získal cenu Laureus pro sportovce roku

Letošní udělování cen Laureus se neslo ve smutečním duchu kvůli zmizelému letadlu malajsijských aerolinek. Všichni si ho připomněli na začátku ceremoniálu. Pak došlo na udělování cen.

Sportovcem roku se stal čtyřnásobný mistr světa Sebastian Vettel. „Je to velká pocta,“ reagoval. „Je to jedna z nejmimořádnějších trofejí, které jsem dostal.“

Pilot Red Bullu byl na tuto cenu nominován už pětkrát, ale uspěl až letos. Sportovkyní roku se stala plavkyně Missy Franklinová.

Sportovní ceny Laureus se udělují od roku 2000. Předchozími sportovci roku jsou například Usain Bolt, Rafael Nadal či Roger Federer.

Vettel je teprve druhým pilotem formule 1, který cenu získal. Předtím se to podařilo jen Michaelu Schumacherovi, zato hned dvakrát, v letech 2002 a 2004.

Další článek: Video: Hamilton a Rosberg bavili fanoušky v ulicích Kuala Lumpuru

14:49 | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.
13:42 | Stále se řeší situace okolo Turecka, ve kterém se sice epidemická situace zlepšuje, ale platí přísné cestovní restrikce po návratu do Velké Británie. Ve hře je prohození závodu s Baku.
8. května | Podle Norrise mu Mazepin ovlivnil celou kvalifikaci. V Q1 musel nasadit druhou sadu pneumatik, v Q3 pak kvůli tomu jel první pokus na starých pneumatikách.
8. května | Poslední Nikita Mazepin dostal penalizaci 3 míst za zdržení Norrise v první části kvalifikace.