Vettel zakončil úspěšný víkend v Singapuru vítězstvím

Sebastian Vettel dokázal svou první pole position v barvách Ferrari přetavit v třetí letošní vítězství, když ovládl Velkou cenu Singapuru. Úspěšný víkend italské stáje podtrhl třetím místem Kimi Räikkönen.
Vettel zakončil úspěšný víkend v Singapuru vítězstvím

Vettelovi se i s přispěním technického problému Lewise Hamiltona, který musel kvůli ztrátě výkonu odstoupit, podařilo stáhnout ztrátu na Brita na 49 bodů.

„Když budeme mít víc takových víkendů, pak ano,“ odpověděl Vettel na dotaz, zda může stále získat letošní titul mistra světa formule 1.

„Ale vše, co musíme udělat, je starat se jen o sebe a tlačit na maximum, co dělají oni (Mercedes) neovlivníme, máme malou šanci, můžeme ale dokázat nemožné.“

Němec nicméně připustil, že cesta za jeho 42. vítězstvím kariéry, čímž překonal Ayrtona Sennu, nebyla kvůli rychlosti Daniela Ricciarda z Red Bullu snadná.

Klepněte pro větší obrázek

„Za safety carem jsme si trochu oddychli, zezadu na nás byl ale vyvíjen obrovský tlak,“ řekl Vettel. „Daniel podle mě absolvoval velmi dobrý závod, dobře se staral o své pneumatiky, což bylo ke konci stintu trochu taktické. Ve druhém stintu jsem určoval tempo, není lehké tady předjíždět, takže jsem toho trochu využíval.“

„Od toho momentu jsem jen ujížděl a snažil se kontrolovat náskok, což naštěstí vyšlo. Je to skvělý den a opravdu výborný víkend.“

Räikkönen po závodě řekl, že dnes neměl žádnou šanci bojovat o vítězství. Fin se po startu držel na třetí pozici, když nedokázal reagovat na rychlost Vettela a Daniela Ricciarda.

„Pátek byl fajn, včera jsme se z nějakého důvodu trápili, takže bylo překvapení, že jsem byl třetí, a dnes to bylo znovu trápení,“ řekl Fin.

„Měli jsme rychlost na to, abych byl třetí, neměl jsem ale šanci dělat cokoliv s prvními dvěma. Na začátku (stintu) jsem je mohl sledovat, pak mi ale začaly odcházet pneumatiky, takže nebylo moc dobré, že jsem měl takové problémy.“

„Když ale máte špatné dny a dojedete třetí, tak je to dobré, stejně tak pro tým, takže snad to zopakujeme,“ dodává čtvrtý muž průběžného pořadí.

Foto: Getty Images / Clive Rose, Clive Mason

Další článek: Myslel jsem, že máme na vítězství, lituje Hamilton

Témata článku: , , ,