Vettel zajel na konci závodu nejrychlejší kolo. Bylo to hloupé, přiznal

Sebastian Vettel uspokojil v závěru korejské Grand Prix své ego nejrychlejším kolem závodu, ale tým tím nenadchl, protože riskoval vítězství.
Vettel zajel na konci závodu nejrychlejší kolo. Bylo to hloupé, přiznal

Vettel nedávno přiznal, že má zákaz na konci závodů riskovat. Zvlášť když je ve vedení, tak je jeho hlavním cílem auto dovézt bezpečně do cíle. Mezi zakázané ovoce patří nejrychlejší kolo závodu, to ale v Koreji zajel na úplném konci.

"Asi mě teď zabijou," komentoval Vettel po závodě. "Do vysílačky mi řekli: ´Nejrychlejší kolo jsi nezajel.´ To samozřejmě nebyla pravda a pak řekli: ´Idiote, máš ho.´ Je to opravdu hloupé."

"V ostatních závodech to asi nemá smysl, ale tady jsem měl v posledním kole opravdu dobrý pocit a ano, zatlačil jsem na to trochu víc, abych zajel nejrychlejší kolo."

"Je to drobnost, asi jde hlavně o ego, protože body za to nejsou, takže to ode mě bylo opravdu hloupé, ale teď jedno mám, jsem spokojený."

Vettel je už jistým mistrem světa, ale nejrychlejší kola závodů má letos zatím jen dvě. V této statistice je nejlepší jeho týmový kolega Mark Webber, který jich má pět.

Diskuze (37) Další článek: Alonso vysvětlil, proč se v závěru korejského závodu vzdal
18:46 | Jamie Chadwick vyhrála druhý ročník W Series
10:04 | V paddocku je i modelka Winnie Harlow, která v roce 2018 odmávala Velkou cenu Kanady o kolo dříve. Sice za to nemohla, ale i tak bychom ji asi raději drželi od cílové rovinky dál...
1:59 | Prasklina na zadním křídle se nakonec objevila jen u Verstappena. Red Bull zatím neví, co bylo příčinou.
20:20 | Fernando Alonso se připojí k Vettelovi a Russellovi a nasadí větší počet nových komponent – start z konce pole.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Pérez
Sobota 23. října 2021
3. trénink Pérez
Kvalifikace Verstappen
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00