Vettel: Žádnému z jezdců se nová kvalifikace nelíbí

Vedení formule 1 podle čtyřnásobného šampionátu postrádá jasný směr.
Vettel: Žádnému z jezdců se nová kvalifikace nelíbí

Sebastian Vettel zkritizoval vedení formule 1, které podle něj postrádá jasný směr, kterým by chtělo sport ubírat. Negativně přitom komentoval změnu kvalifikačního formátu.

„Já osobně nejsem příznivcem této nové kvalifikace a myslím, že mluvím za všechny ostatní jezdce, nikomu se nelíbí,“ řekl Němec. „Nechápeme, co bylo špatně na staré kvalifikaci, že ji museli měnit.“

Vettel dodal, že současné vedení F1 spíše vytváří chaos a říká si o kritiku, neboť není schopné rozhodnout se v zásadních otázkách a místo toho řeší nepodstatné záležitosti.

„Nemyslím, že je na tom špatně,“ řekl Vettel o formuli 1. „Když se podíváte na závody a, možná je to složité, poměříte jejich show, myslím, že formule 1 si vede dobře. Co se týče posledních rozhodnutí v pozadí atd., dá se asi říct, že to postrádá jasný směr.

Je to trochu chaos, když pár týdnů před začátkem sezóny začínáte znovu objevovat některá pravidla a formáty kvalifikace, o kterých se v posledních týdnech mluví.

Takové bylo DNA sportu odjakživa, co si pamatuji, počínaje motokárami. Snažit se to změnit takhle extrémní cestou je špatné, vytváří to chaos, u nás jezdců i u fanoušků to vyvolává kritiku.

Já chápu, že někteří lidé jsou nadšení, protože přibyl určitý prvek nepředvídatelnosti, ale myslím, že je důležité, aby sport zůstal sportem a nakonec vyhrál nejrychlejší jezdec s nejsilnějším týmem.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Haas zažil bezproblémový závěr testů

13:33 | Jak okomentovali kolizi mezi Hamiltonem a Verstappenem komentátoři napříč světem: odkaz
13:12 | Roman Staněk vyhrál druhý závod víkendu Euroformule Open v Imole.
23. července | Jezdci Ferrari opět testovali ve Fioranu s vozem SF71H. Důvod není znám, ale může to souviset s kalibrací nového simulátoru, která právě probíhá...

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 31. července 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00