Vettel: Za týmového kolegu bych chtěl raději Räikkönena než Alonsa

Spekulace o zájmu Fernanda Alonsa o Red Bull hýbaly nedělním děním v paddocku a otázce na toto téma čelil i Sebastian Vettel.
Vettel: Za týmového kolegu bych chtěl raději Räikkönena než Alonsa

Schůzka Alonsova manažera s šéfem Red Bullu Racing vyvolala velkou vlnu, ale zatím se jeví krajně nepravděpodobné, že by k takovému přestupu mohlo dojít, a to už proto, že je Španěl dlouhodobě smluvně vázán k Maranellu.

Přesto se Vettel setkal s otázkou, koho by vedle sebe viděl příští rok raději, zda Räikkönena nebo Alonsa. "Raději bych Kimiho," odpověděl. "Teď musím být opatrný. Nemám nic proti Fernandovi, jako jezdce ho opravdu hodně respektuji."

"Kimiho respektuji na trati i mimo ni, protože byl ke mně vždy opravdu upřímný. Z tohoto pohledu by to bylo trochu jednodušší."

Během maďarského závodu sice došlo k menšímu tření mezi potenciálními týmovými kolegy, když měl Vettel pocit, že mu Räikkönen nenechal dost místa, a stěžoval si na to vysílačkou, ale po závodě už bylo vše urovnané.

"Jo, řekl jsem mu to, ale on se jen smál," komentoval Vettel. "Bylo to v pohodě. V zápalu momentu to tam bylo trochu těsné, snažil jsem si připravit další zatáčku, ale málem jsem ztratil kontrolu nad autem. To jsou závody."

Svoji stížnost týmu přisoudil momentálnímu vypětí. "Jak jsem řekl, nebyl jsem moc nadšený, ale odpoledne bylo dost horko, hodně jsem na to tlačil, bylo to tam těsné, já vyjel trochu mimo, když jsem zatáčel. Máte pocit, že byste měli něco říct, takže jsem to řekl."

Další článek: Je to oficiální, Allison zamířil z Lotusu do Ferrari

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.