Vettel: Za pět let můžu být v jiném týmu nebo mimo formuli 1

Sebastian Vettel naznačil, že v pokračování jeho kariéry bude důležitá motivace. Pokud ji mít nebude, může skončit před třicítkou.
Vettel: Za pět let můžu být v jiném týmu nebo mimo formuli 1

Vettelovi je teprve 25 let a už má tři tituly mistra světa. S dlouhodobými kariérními plány ale čas neztrácí. "Možná tu za pět let už nebudu, protože budu unavený," řekl pro Die Welt.

"Možná budu za pět let jezdit pro jiný tým, protože budu mít pocit, že potřebuji jinou výzvu."

Red Bull a jeho příznivce však úřadující mistr ujistil, že si teď "nedokáže představit přestup jinam."

Ovšem to se může změnit. "Každý člověk se s postupem času vyvíjí a priority se mění," dodal.

Ve stejném rozhovoru Vettel prozradil, že Malajsie tak trochu uvedla jeho veřejný obraz na pravou míru, když v rozporu s přáním týmu předjel Webbera a vysvětlil to tím, že si týmový kolega vítězství nezasloužil.

Další článek: Stěžujeme si na Mercedes, ne na Pirelli, vysvětluje Red Bull

18:53 | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
15:45 | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
10:55 | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.
2. srpna | V úterý a ve středu pokračují testy 18palcových pneumatik. Jezdit budou Mercedes, Ferrari a McLaren. Mercedes nasadí do testu Russella... že by příprava na rok 2022?