Vettel vyhrál podruhé v řadě cenu za nejrychlejší kola v závodech

Sebastian Vettel letos přepsal několik statistik a patří mezi ně i tabulka jezdců, kteří získali ocenění DHL pro pilota s největším počtem nejrychlejších kol za sezónu.
Vettel vyhrál podruhé v řadě cenu za nejrychlejší kola v závodech

DHL uděluje tuto cenu od roku 2007 a Vettel ji letos vyhrál díky sedmi nejrychlejším kolům v závodech. Nejbližším soupeřem mu byl týmový kolega Mark Webber, který zajel celkem pět nejrychlejších kol.

Vettel vyhrál cenu DHL podruhé v řadě a celkem potřetí, poprvé mu patřila v roce 2009. A je prvním jezdcem, který ji vyhrál třikrát, ostatními vítězi jsou Kimi Räikkönen (2007 a 2008), Fernando Alonso (2010) a Mark Webber (2011).

Další článek: Alonso, Massa a Mercedes jsou proti navýšení minimální hmotnosti vozů

23:36 | Marcus Ericsson vyhrál závod IndyCar v Detroitu. Pomohla mu nehoda Grosjeana. Pro Ericssona je to první vítězství od roku 2013 (GP2).
21:14 | Jedna z nejhorších věcí, které se mohou v motorsportu stát... zaseknutý plynový pedál. Felix Rosenquist je při vědomí a snad ok. odkaz
11. června | McLaren od roku 2022 vstoupí do série Extreme E.
11. června | Otec Antonia Giovinazziho Vito řekl pro La Gazzetta dello Sport, že jeho syn v minulosti dostal nabídku od Mercedesu. Měl se stát třetím jezdcem Mercedesu ve F1 a jezdit v DTM. „Ale má rudé srdce a udělal volbu, kterou považoval za správnou.“