Vettel vydělal na chybě Mercedesu, Räikkönen šestý

Čtyřnásobnému šampionovi v závěru monackého závodu díky taktické chybě Mercedesu spadlo do klína druhé místo.
Vettel vydělal na chybě Mercedesu, Räikkönen šestý

Sebastian Vettel byl po Velké ceně Monaka spokojený, vydělal totiž na strategické chybě Mercedesu a podobně jako vítěz závodu Nico Rosberg se v závěru dostal před Lewise Hamiltona, jenž byl v čele po většinu závodu.

Hamilton v závěrečných kolech na Vettela vyvíjel velký tlak, jelikož se těšil výhodě čerstvějších a měkčích pneumatik, Němec však na úzké městské trati druhé místo uhájil.

„Byli jsme připraveni ve chvíli, kdy to bylo důležité a byli jsme schopni dostat se před Lewise, když vyjížděl z boxů,“ řekl.

„Když jsme se rozhodli zajet do boxů, byli jsme přeci jen příliš daleko, nicméně i druhé místo je pro tým skvělý výsledek.“

„Potíž je, že tyhle pneumatiky nejsou stavěné na to, aby je člověk nechal vychladnout a zase se do nich opřel.“

„Já a Nico jsme pošetřili gumy v dřívější fázi, protože jsme nejspíš věděli, že nebudeme moc schopni na Lewise zaútočit, což nám pomohlo po restartu, bylo to ale neuvěřitelně těžké. Po několika kolech se zahřejí, ale ze začátku je to těžké.“

Räikkönen: Ricciardo měl dostat penalizaci

Kimi Räikkönen byl v cíli klasifikován na šesté pozici poté, co jej v závěru s pomocí kontaktu předjel Daniel Ricciardo. Fin je přitom přesvědčen, že jeho soupeř měl být za svůj manévr potrestán.

„Není úplně jasné, co smíte udělat a co udělat nesmíte, protože někdo za něco penalizaci dostat může a někdo ne,“ čertil se po závodě Räikkönen.

„Za takové věci se penalizace obvykle dává, tentokrát ale ne. Podle mého názoru to bylo docela jasné, ale sportovní komisaři si mysleli něco jiného.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Výsledky prémiového kola tipovací soutěže v Monaku