Vettel vpředu čekal stříbrné šípy, ale dočkal se dvou autobusů

Druhý pilot v cíli byl nepříjemně překvapen pomalým tempem v úvodních kolech závodu a je týmu vděčný za zvolenou strategii.
Vettel vpředu čekal stříbrné šípy, ale dočkal se dvou autobusů

Sebastian Vettel už včera naznačil, že nechybělo mnoho a na prvním místě mohl být on. Dnes by zřejmě mohlo stačit více místa v nájezdu do Sainte Dévote.

"Celkově jsem s výsledkem spokojen a mám z něj radost, ostatně víme, jak špatně se tu předjíždí. Gratuluji Nicovi, odvedl dobrou práci a měl závod pod kontrolou. Řekl bych, že měl rychlost a pneumatiky dost dobré na to, aby mohl zareagovat na cokoliv, co nás napadlo vyzkoušet, abychom se mu přiblížili. Fantasticky jsem odstartoval, ale neměl jsem dost místa na to, abych na tom nějak vydělal! Řekl bych, že bych předjel oba mercedesy, jenže potřeboval jsem se vejít do zatáčky. Pak také přijel Mark a v první zatáčce bylo dost těsno. 

Pomalé tempo prvních kol mě dost překvapilo. Normálně čekáte, že před vámi pojedou stříbrné šípy, ale dočkali jsme se spíše dvou autobusů na okružní jízdě. Jejich strategie ale byla jasná. Odvedli dobrou práci. Náš tým udělal správný taktický krok, díky kterému jsme se dostali před Lewise. Při restartech to nebylo úplně nejjednodušší, ale s výsledkem můžeme být spokojeni. Ze strany našeho týmu se jednalo o pěkný počin. Zdá se, že nám tohle místo sedí. Gratuluji všem a děkuji našim partnerům. Dva vozy na pódiu jsou slušný výkon," řekl Vettel, který se stále může těšit výraznému náskoku na čele šampionátu.

Mark Webber dojel hned za svým týmovým kolegou, a tedy na třetím místě. Nepodařilo se mu tak navázat na vítězství z loňska a roku 2010. Se svým výkonem je nicméně zkušený Australan spokojen.

"Především bych chtěl pogratulovat Nicovi. Vítězství na tomto místě je něco speciálního. Absolvoval naprosto bezchybný víkend, což je tu extrémně důležité. Přestože startoval z prvního místa, musel si dávat pozor a krýt si záda. Dobrá práce, Nico! Věděli jsme, že vzhledem ke startu z druhé řady to budeme mít trochu komplikovanější. Start mi vyšel úplně perfektně - jak ale velí zákon schválnosti, první zatáčka je tu ze všech tratí vůbec nejblíž.

Nico a Lewis podle všeho neměli úplně bezproblémové starty, a tak jsme společně se Sebem museli trochu zvolnit. Podobně povedené starty bychom se měli vynasnažit v budoucnu zopakovat! Pak už to bylo víceméně o tom, aby nám vydržely pneumatiky a strategie na jednu zastávku zafungovala. Dalo se očekávat, že pokud dojde k neutralizování závodu, dvě zastávky by nepřicházely v úvahu - hrozilo by, že byste vyjeli v provozu. Bylo pěkné dostat se po pitstopech před Lewise," řekl Webber.

Další článek: Nejrychlejší kolo zajel Vettel, nejrychlejší zastávku měl Webber

14:36 | V úterý a ve středu pokračují testy 18palcových pneumatik. Jezdit budou Mercedes, Ferrari a McLaren. Mercedes nasadí do testu Russella... že by příprava na rok 2022?
18:19 | Nico Rosberg řekl na Sky Germany, že Toto Wolff šel za Christianem Hornerem, aby se omluvil, ale Horner omluvu nepřijal.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink Verstappen (1:17.555)
2. trénink Bottas (1:17.012)
Sobota 31. července 2021
3. trénink Hamilton (1:16.826)
Kvalifikace Hamilton (1:15.419)
Neděle 1. srpna 2021
Závod Ocon