Vettel věří, že Ferrari letos vyhraje závod

Může Ferrari letos vyhrát závod? Max Verstappen je zatím jediný, kdo narušil dominanci Mercedesu. Čekají nás ale dva závody, které by měly sedět Ferrari.
Vettel věří, že Ferrari letos vyhraje závod

Spa je pro Ferrari symbolickým okruhem. V Belgii získal Vettel vloni pro Ferrari zatím poslední vítězství. Okruh by měl sednout letošnímu vozu, který má problém zejména v pomalých zatáčkách, ale na rovinkách je velmi silný.

„Stále můžeme v roce 2019 vyhrát,“ řekl Vettel pro švýcarský Blick. „Jsem přesvědčen, že letos se můžeme ještě dostat na nejvyšší stupeň pódia. Nevzdáme se. Vyvíjíme auto a také se nyní cítím mnohem lépe, protože zadní část vozu se stabilizovala.“

„Tým je velmi motivovaný a v některých závodech chybělo potřebné štěstí,“ dodal čtyřnásobný mistr světa.

Ferrari letos mohlo získat už nejméně tři vítězství. V Bahrajnu o něj Leclerc přišel kvůli problému s motorem, v Kanadě Vettel kvůli penalizaci za souboj s Hamiltonem, v Rakousku pak Leclerca předjel Verstappen. Blízko mohla být stáj z Maranella také v Německu, kde měly oba vozy problém v kvalifikaci a Leclerc pak v závodě boural.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Váš názor Další článek: Nejzajímavější souboje týmových kolegů první části sezóny 2019
10:50 | Podle novináře Erika van Harena je převodovka Maxe Verstappena v pořádku a nebude potřebovat výměnu.
20:45 | Druhý závod F2 vyhrál Piastri.
20:32 | Red Bull zdá se zvažoval žádost o přezkum situace ze třetího tréninku, kdy měl Hamilton ignoroval dvojité žluté... nakonec ale nic podávat nebude.
20:11 | Gasly dostal varování za zdržení Sainze.

GP Saúdské Arábie 2021

Pátek 3. prosince 2021
1. trénink Hamilton
2. trénink Hamilton
Sobota 4. prosince 2021
3. trénink Verstappen
Kvalifikace Hamilton
Neděle 5. prosince 2021
Závod 18.30