Vettel věří, že Ferrari letos vyhraje závod

Může Ferrari letos vyhrát závod? Max Verstappen je zatím jediný, kdo narušil dominanci Mercedesu. Čekají nás ale dva závody, které by měly sedět Ferrari.
Vettel věří, že Ferrari letos vyhraje závod

Spa je pro Ferrari symbolickým okruhem. V Belgii získal Vettel vloni pro Ferrari zatím poslední vítězství. Okruh by měl sednout letošnímu vozu, který má problém zejména v pomalých zatáčkách, ale na rovinkách je velmi silný.

„Stále můžeme v roce 2019 vyhrát,“ řekl Vettel pro švýcarský Blick. „Jsem přesvědčen, že letos se můžeme ještě dostat na nejvyšší stupeň pódia. Nevzdáme se. Vyvíjíme auto a také se nyní cítím mnohem lépe, protože zadní část vozu se stabilizovala.“

„Tým je velmi motivovaný a v některých závodech chybělo potřebné štěstí,“ dodal čtyřnásobný mistr světa.

Ferrari letos mohlo získat už nejméně tři vítězství. V Bahrajnu o něj Leclerc přišel kvůli problému s motorem, v Kanadě Vettel kvůli penalizaci za souboj s Hamiltonem, v Rakousku pak Leclerca předjel Verstappen. Blízko mohla být stáj z Maranella také v Německu, kde měly oba vozy problém v kvalifikaci a Leclerc pak v závodě boural.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Nejzajímavější souboje týmových kolegů první části sezóny 2019

19:42 | Verstappena podle Hondy vyřadil elektrický problém. Albona možná také.
19:02 | Alfa Romeo dostala pokusu 5000 euro za uvolněné kolo.
11:56 | Charouz Racing System získal první letošní stupně vítězů. V závodě F2 dojel Louis Delétraz na druhém místě. Vyhrál Brazilec Felipe Drugovich.

GP Rakouska 2020

Pátek 3. července 2020
1. trénink Hamilton (1:04.816)
2. trénink Hamilton (1:04.501)
Sobota 4. července 2020
3. trénink Hamilton (1:04.130)
Kvalifikace Bottas (1:02.939)
Neděle 5. července 2020
Závod Bottas