Vettel: Valencie nás může potrápit

Německý závodník ve službách Red Bullu se již těší na nadcházející Velkou cenu Evropy, kterou bude hostit městský okruh ve španělské Valencii.
Vettel: Valencie nás může potrápit

Autor: Daniel Kunz

Sebastian Vettel věří, že jeho vůz RB7 se s náročnou tratí ve Valencii popere úspěšně a s jejím profilem si bude rozumět. Poučen z Kanady však také připustil, že jedna jediná chyba jej i ve Velké ceně Evropy může přijít docela draho.

"Atmosféra kolem přístavu ve Valencii je velmi podobná jako v Monaku. Snad jen s tím rozdílem, že jsou tady trochu prostornější garáže a větší paddock. Je to sice městský okruh, ale průměrná rychlost se zde pohybuje okolo 200 km/h, takže takové tempo bude v místních podmínkách určitě velmi náročné," svěřil své pocity třiadvacetiletý jezdec. "Obecně budete potřebovat hodně přítlaku v zatáčkách, ale zároveň malý přítlak pro relativně dlouhé rovinky, což znamená, že budeme muset hledat kompromis," prozradil dále vedoucí muž šampionátu.

Vettel si je také vědom toho, že i tento okruh stejně jako Monako vyžaduje maximální soustředěnost. "Neexistují zde žádné únikové zóny, takže musíte jezdit bezchybně a milimetrově přesně. Stačí se dostat do malého smyku a končíte ve zdi. I předjíždění je ve Valenci velmi obtížné. Jako jedinou reálnou možností k předjetí se jeví zatáčka číslo 12."

"Loňský závod se nám tu docela povedl, takže očekávám, že i letos bychom tu měli být konkurenceschopní. Už se velmi těším," zakončil úřadující mistr světa.

Sebastian Vettel zatím dominuje probíhajícímu ročníku mistrovství světa. Dosud získal pět vítězství, šest pole position a dvě druhá místa. Posledně se musel spokojit s druhým místem v kanadském Montrealu, kde o vítězství přišel až po chybě v posledním kole ve prospěch Jensona Buttona. Stále si však chráněnec Red Bullu udržuje komfortní šedesátibodový náskok na nejbližší pronásledovatele.

Další článek: Hong Kong si pohrává s myšlenkou hostování závodu formule 1

20. září | Další změna u Charouze ve F3. Po dvou víkendech končí Hunter Yeany. Pro finále v Soči ho nahradí Ayrton Simmons, který má zkušenosti z britské F4 (tam byl druhý) nebo z asijské F3.
20. září | 46. narozeniny dnes slaví bývalý jezdec F1 a dvojnásobný vítěz Indy 500 Juan Pablo Montoya.
19. září | F1 má tento víkend volno, ale večer ve 21:00 se jede závod IndyCar na slavném okruhu Laguna Seca. Sledovat ho můžete prostřednictvím služby DAZN (stojí 39 Kč měsíčně).

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 25. září 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00