Vettel v roce 2016 u McLarenu? Pro Němce to není priorita

McLaren stále neoznámil své jezdecké složení a otevřel tak dveře spekulacím. Nejsou to ale jen tak obyčejné spekulace, McLaren sám přiznává, že chce získat Fernanda Alonsa nebo Sebastiana Vettela.
Vettel v roce 2016 u McLarenu? Pro Němce to není priorita

Alonso zopakoval, že chce zůstat u Ferrari. Na jednu stranu v jeho prohlášení najdeme zadní vrátka v podobě slova „momentálně“, na straně druhé se prý pracuje na prodloužení smlouvy, která navíc končí až za dva roky.

Pokud jde o Vettela, ten se spekulacím směje. „O tom se už hodně mluvilo ve čtvrtek ve Spa. Říkalo se, že jsem podepsal na tři roky za 150 milionů dolarů. Ptal jsem se, kde je pero, ale nikdo nepřišel.“

Alonso chce s Ferrari prodloužit, Allison pracuje na zcela novém voze

Alonso chce s Ferrari prodloužit, Allison pracuje na zcela novém voze

„Myslím, že je to normální, že se hodně mluví, ale to nic nemění na vaší každodenní práci. Samozřejmě, nejsme tam, kde bychom chtěli být, zvláště z mého úhlu pohledu, je tam spousta práce, kterou je třeba udělat, na to se teď především koncentruji.“

Vettela se zeptali, zda by přestup nebyl nová výzva. „Myslím, že v tuto chvíli mám dost výzev, abych byl upřímný. Moje situace se nezměnila. Jsem rád tam, kde jsem. Nikdy ale nevíte, co se stane v budoucnu. Právě teď ale nemám pocit, že je potřeba dělat něco jiného,“ uzavírá úřadující mistr světa.

Diskuze (24) Další článek: Fotogalerie: Přípravy na Velkou cenu Itálie 2014