Vettel: V porovnání s loňskem je to dobrý začátek

Němec loni zažil velké trápení s Red Bullem, letos byl nejrychlejší v úvodních dvou dnech.
Vettel: V porovnání s loňskem je to dobrý začátek

Sebastian Vettel zkompletoval své první oficiální jízdy s novým Ferrari SF15-T, když i druhý den předsezónních testů v Jerezu zaznamenal nejrychlejší čas.

V porovnání s loňskou zimní přípravou se přitom jedná o výrazný obrat k lepšímu, Red Bull totiž sezónu 2014 zahájil s obrovskými problémy.

Němec dnes ke svým včerejším osmapadesáti kolům přidal dalších 87 a i přes některé technické problémy je se začátkem přípravy na novou sezónu spokojený.

„Rozhodně by to mohlo být horší,“ řekl Vettel. „Myslím, že v porovnání s loňským rokem v této fázi je to o něco lepší. Dnes jsme najeli spoustu kol, myslím si ale, že v zimních testech je normální, že když jedete a něco začne být trochu horké, zastavíte a podíváte se na to, což bohužel zabere čas.

Celkově si však myslím, že to byl dobrý den a nakonec jsme se ještě projeli na nových přechodných gumách, které, jak se zdá, fungovaly i za těchto chladných podmínek. Obecně vzato můžeme být podle mého poměrně spokojení.“

Němec však dodal, že jeho dominantní časy v porovnání s Mercedesem, který dnes v rukou Lewise Hamiltona skončil čtvrtý se ztrátou půldruhé sekundy, nejsou směrodatné.

„Myslím, že jsme k dnešku zřejmě přistoupili jinak než Mercedes,“ řekl čtyřnásobný šampion. „Oni neodjeli tolik kol co včera, já si ale myslím, že i kdyby tady nejezdili vůbec, pořád budou favority.“

Testy v Jerezu pokračují dalšími dvěma dny, během kterých bude v barvách Ferrari jezdit Kimi Räikkönen, zatímco Vettel se vrací do Maranella, aby odvedl další práci na simulátoru.

Další článek: Fotogalerie: Druhý den v Jerezu, Red Bull jezdil bez křídla

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10