Vettel: V porovnání s loňskem je to dobrý začátek

Němec loni zažil velké trápení s Red Bullem, letos byl nejrychlejší v úvodních dvou dnech.
Vettel: V porovnání s loňskem je to dobrý začátek

Sebastian Vettel zkompletoval své první oficiální jízdy s novým Ferrari SF15-T, když i druhý den předsezónních testů v Jerezu zaznamenal nejrychlejší čas.

V porovnání s loňskou zimní přípravou se přitom jedná o výrazný obrat k lepšímu, Red Bull totiž sezónu 2014 zahájil s obrovskými problémy.

Němec dnes ke svým včerejším osmapadesáti kolům přidal dalších 87 a i přes některé technické problémy je se začátkem přípravy na novou sezónu spokojený.

„Rozhodně by to mohlo být horší,“ řekl Vettel. „Myslím, že v porovnání s loňským rokem v této fázi je to o něco lepší. Dnes jsme najeli spoustu kol, myslím si ale, že v zimních testech je normální, že když jedete a něco začne být trochu horké, zastavíte a podíváte se na to, což bohužel zabere čas.

Celkově si však myslím, že to byl dobrý den a nakonec jsme se ještě projeli na nových přechodných gumách, které, jak se zdá, fungovaly i za těchto chladných podmínek. Obecně vzato můžeme být podle mého poměrně spokojení.“

Němec však dodal, že jeho dominantní časy v porovnání s Mercedesem, který dnes v rukou Lewise Hamiltona skončil čtvrtý se ztrátou půldruhé sekundy, nejsou směrodatné.

„Myslím, že jsme k dnešku zřejmě přistoupili jinak než Mercedes,“ řekl čtyřnásobný šampion. „Oni neodjeli tolik kol co včera, já si ale myslím, že i kdyby tady nejezdili vůbec, pořád budou favority.“

Testy v Jerezu pokračují dalšími dvěma dny, během kterých bude v barvách Ferrari jezdit Kimi Räikkönen, zatímco Vettel se vrací do Maranella, aby odvedl další práci na simulátoru.

Další článek: Fotogalerie: Druhý den v Jerezu, Red Bull jezdil bez křídla

18:20 | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.