Vettel: V Melbourne byl McLaren neporazitelný, ale Malajsie může být jiná

Úřadující mistr světa Sebastian Vettel přiznal, že se v prvním závodě Red Bull nemohl rovnat McLarenu. Věří však, že se situace brzy změní.
Vettel: V Melbourne byl McLaren neporazitelný, ale Malajsie může být jiná

Šéf Red Bullu Racing Christian Horner po Grand Prix Austrálie prohlásil, že se jeho tým dokázal rychlostně vyrovnat McLarenu, proto nemá důvod k pesimismu. Vettel byl o něco menší optimista.

"Myslím, že v tuto chvíli mají navrch," cituje německého šampióna Autosport. "Ukázali to tady (v Albert Parku). Ale jestli to tak bude i příští týden, to se uvidí. Určitě se zdají být velmi silní."

"Měli výbornou zimu. Předsezónní testy jim vyšly velmi dobře a zdá se, že jsou ve velmi dobré formě, zatímco my musíme v mnoha oblastech dohánět ztrátu. Doufejme, že to dokážeme a porazíme je."

Porazit McLaren ale nebylo možné v Austrálii. "Na začátku jsem byl celkem spokojený, protože jsem se držel Jensona a myslel jsem si, že to budu moc zkusit, ale byl moc silný. To je podle mě třeba uznat, skutečnost je taková, že byl neporazitelný."

Vettel přesto neopustil Austrálii ve vyloženě špatné náladě. "Závodní rychlost jsme měli celkem dobrou a ve voze jsem byl spokojený. Pro nás to byl důležitý závod, abychom poznali auto a jeho potenciál tady. Jenson si určitě zasloužil vyhrát, takže mu patří gratulace, McLarenu také. Ale dokončit před Lewisem pro nás bylo skvělé."

Další článek: Pirelli má dlouhý seznam potenciálních testovačů, možná zůstane di Grassi

10:33 | Kevin Magnussen by mohl zamířit do americké IMSA...
10:03 | Sportovní ředitel Red Bullu Jonathan Wheatley měl před závodním víkendem v Bahrajnu pozitivní test na COVID-19.
9:07 | Robert Kubica zítra v prvním tréninku nahradí Räikkönena
25. listopadu | Toto Wolff neočekává, že Hamilton podepíše novou smlouvu před koncem sezóny.

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10