Vettel: V Malajsii mě ovládly emoce, ale nestydím se za to

Sebastian Vettel se nechce vracet ke svému vyjádření na adresu Narajna Kartykejana, které uvedl po závodě v Sepangu. Považuje jej za součást sportu.
Vettel: V Malajsii mě ovládly emoce, ale nestydím se za to

Kvůli kolizi, ke které mezi nimi došlo v závodě, označil Vettel Kartykejana za idiota. Indický jezdec svému německému soupeři pak vzkázal, že se chová jako ufňukánek, a později dodal, že je lepší jít dál a k incidentu se nevracet.

"Když ztratíte body za čtvrté místo, tak je to samozřejmě zklamání," komentoval svůj malajsijský výstup Vettel. "Bezprostředně poté ukážete trochu emocí, ale myslím si, že není třeba se za to stydět. Ke sportu to patří."

Obhájce titulu je teď soustředěný na další Grand Prix. Po dlouhé době se ocitl v situaci, kdy musí dohánět ztrátu, v šampionátu je až šestý s osmnácti body.

"Jsme v pohodě, i když jak jsem řekl, byli bychom radši, kdyby nám to vyšlo o něco lépe," uvedl. "Potřebujeme najít vyvážené nastavení vozu. Naše poslední testy v simulátoru byly dobré, připravujeme se na Čínu a Bahrajn. Věřím našemu vývoji, ale bude třeba to dokázat v závodech."

Německý pilot na závěr přiznal, že Red Bull v současnosti nemá nejrychlejší auto. A který tým je tedy nejlepší? "Dobrých jich je víc, ale v tuto chvíli vypadá velmi silně McLaren. To je tým, který je třeba porazit," dodal.

Další článek: V dohledné době kariéru neukončím, i kdybych měl špatné auto, říká Button

27. února | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.