Vettel: V Malajsii mě ovládly emoce, ale nestydím se za to

Sebastian Vettel se nechce vracet ke svému vyjádření na adresu Narajna Kartykejana, které uvedl po závodě v Sepangu. Považuje jej za součást sportu.
Vettel: V Malajsii mě ovládly emoce, ale nestydím se za to

Kvůli kolizi, ke které mezi nimi došlo v závodě, označil Vettel Kartykejana za idiota. Indický jezdec svému německému soupeři pak vzkázal, že se chová jako ufňukánek, a později dodal, že je lepší jít dál a k incidentu se nevracet.

"Když ztratíte body za čtvrté místo, tak je to samozřejmě zklamání," komentoval svůj malajsijský výstup Vettel. "Bezprostředně poté ukážete trochu emocí, ale myslím si, že není třeba se za to stydět. Ke sportu to patří."

Obhájce titulu je teď soustředěný na další Grand Prix. Po dlouhé době se ocitl v situaci, kdy musí dohánět ztrátu, v šampionátu je až šestý s osmnácti body.

"Jsme v pohodě, i když jak jsem řekl, byli bychom radši, kdyby nám to vyšlo o něco lépe," uvedl. "Potřebujeme najít vyvážené nastavení vozu. Naše poslední testy v simulátoru byly dobré, připravujeme se na Čínu a Bahrajn. Věřím našemu vývoji, ale bude třeba to dokázat v závodech."

Německý pilot na závěr přiznal, že Red Bull v současnosti nemá nejrychlejší auto. A který tým je tedy nejlepší? "Dobrých jich je víc, ale v tuto chvíli vypadá velmi silně McLaren. To je tým, který je třeba porazit," dodal.

Další článek: V dohledné době kariéru neukončím, i kdybych měl špatné auto, říká Button

14:19 | W Series uveřejnila kalendář pro letošní rok. Opět v rámci doprovodného programu F1: Miami, Španělsko, Velká Británie, Francie, Maďarsko, Japonsko, USA, Mexiko.
10:34 | Už tento víkend se jede 60. ročník 24 hodin v Daytoně, ve startovní listině jsou i expiloti F1 Kevin Magnussen a Marcus Ericsson či úřadující šampion IndyCar Álex Palou! Foto: IMSA odkaz
17:52 | Robert Švarcman dnes ve Fioranu s vozem z roku 2018 odjel 44 kol nebo také 131 km. Zítra budou jezdit Sainz a Leclerc.
15:27 | McLaren dnes v 19:00 nastartuje motor ve svém letošním voze.