Vettel v kvalifikaci riskoval, ale vyšlo to

Sebastianu Vettelovi z Red Bullu podle jeho slov k zisku třetí pozice na startu Velké ceny Kanady pomohla úprava jezdeckého stylu a fakt, že více riskoval.
Vettel v kvalifikaci riskoval, ale vyšlo to

Po většinu závěrečné části byl čtyřnásobný mistr světa až za svým týmovým kolegou Danielem Ricciardem na šesté pozici, svým závěrečným pokusem se však posunul na třetí příčku a letos teprve podruhé tak překonal svého nového týmového kolegu.

„Začátek toho posledního pokusu nebyl nejlepší, nezajel jsem dobře první sektor, zkusil jsem ale více zariskovat a vyšlo to. Druhý sektor byl rychlejší, našel jsem výrazně lepší stopu a udržel to až do konce,” řekl Vettel.

„Bylo to velmi těsné. Půl sekundy za mercedesy na čele, ale za mnou čtyři auta ve čtyřech nebo pěti setinách sekundy. Stále ale zápasím s vozem, není to takové, jaké bychom si představovali. Není to jako loni, kdy jsem usedl do auta snů a vše šlo hladce, musel jsem také tvrdě pracovat.”

Ricciardo do závodu odstartuje ze třetí řady ze šesté pozice. „Udělali jsme několik úprav, které ale úplně nefungovaly. Byli jsme blízko třetímu místu, ale ne dostatečně a zaplatili jsme tím, že jsme až šestí. Během víkendu jsme se zlepšovali a nebyli jsme příliš daleko, je to zklamání.”

 

Diskuze (4) Další článek: Rosberg porazil Hamiltona, zítra může Mercedes překonat rekord
13. července | Renault chystá pro Německo vylepšené přední křídlo.
11. července | Red Bull, Haas a Williams odjeli během druhého dne testů pro Pirelli v Silverstonu 257 kol.
11. července | Pro Pirelli dnes v Silverstonu testují stejně jako včera Grosjean, Kubica a Buemiho vystřídal Verstappen.
10. července | Toro Rosso stále vyšetřuje selhání zavěšení na voze B. Hartleyho v posledním tréninku.

GP Německa 2018

Pátek 20. července 2018
1. trénink 11.00–12.30
2. trénink 15.00–16.30
Sobota 21. července 2018
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 22. července 2018
Závod 15.10