Vettel v Kanadě ukončil sedmnáct závodů dlouhé čekání na další pole position

Pilot Ferrari Sebastian Vettel získal v kvalifikaci na Velkou cenu Kanady svou první pole position v letošní sezóně formule 1. Němec na ni přitom musel čekal sedmnáct závodů. Naposledy startoval z první pozice vloni v domácím závodě na Hockenheimu.
Vettel v Kanadě ukončil sedmnáct závodů dlouhé čekání na další pole position

Vettel svým posledním rychlým pokusem o 206 tisícin překonal Lewise Hamiltona a po Charlesi Leclercovi dokázal pro Ferrari získal letos druhé vítězství v kvalifikaci.

„Jsem velmi šťastný, jsem šťastný také pro tým, protože poslední týdny, tedy posledních 17 závodů, poslední týdny pro nás byly velmi těžké,“ řekl Vettel.

31letý pilot přiznal, že po dojetí svého nejrychlejšího kvalifikačního pokusu na okruhu Gillese Villeneuva, kde v minulosti dvakrát vyhrál, byl „plný adrenalinu“.

„Znáte v autě ten pocit, kdy to zkrátka přichází, vy cítíte tu přilnavost a pak do toho jdete? Tohle bylo jedno z těch kol. Bylo to opravdu, opravdu pěkné a skutečně jsem si to užil. Vyhnuli jsme se červené (měkké sadě; pozn. redakce) pneumatice, ta je pro zítřejší závod,“ řekl Vettel poté, co se do Q3 dostal na střední směsi pneumatik.

Leclerc si pro závod věří

Ze druhé řady odstartuje do závodu druhý pilot Ferrari Charles Leclerc. Třetí Monačan na svého týmového kolegu ztratil 680 tisícin sekundy.

„Gratuluji Sebovi, zaslouží si to. Snad budu mít zítra lepší rychlost. V rychlosti na dlouhých jízdách jsme celkem silní, snad to zítra bude stejné a budeme mít dobrý závod,“ věří Leclerc.

„Myslím, že dnes jsem se trápil s autem, možná s nastavením. Ve Q1 jsem se cítil celkem dobře, pak jsem ale nezůstal na trati, když zrychlovala. Musím na tom zapracovat, také na nastavení. A pokusit se pro Q3 přijít s lepším nastavením, když jsem se dnes v Q3 trápil.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Pole position získal v Kanadě Vettel, Magnussen boural

19:50 | Alex Albon navštívil Correu v nemocnici. odkaz
14:50 | V nejbližších dnech by mělo být oznámeno předčasné ukončení spolupráce mezi McLarenem a Petrobrasem.
11:48 | Mladík Red Bullu Patricio O’Ward, který v japonské super formuli nahradil Ticktuma, bude nahrazen Jurim Vipsem. #helmutovagelotinaa
17. října | Týmy zatím neschválily zavedení tří zkušebních kvalifikačních závodů v příštím roce. Je nutný jednomyslný souhlas.