Vettel v cíli závodu popřál Pérezovi Veselé Vánoce

Sebastian Vettel na tom není se španělštinou nejlépe.
Foto: Getty Images 
Vettel v cíli závodu popřál Pérezovi Veselé Vánoce | Foto: Getty Images

Sebastian Vettel získal pro Aston Martin první stupně vítězů. Na bedně se sešli tři jezdci s vazbami na Red Bullu. Vettel měl radost nejen z vlastního úspěchu, ale podle svých slov byl šťastný také za Péreze. V týmovém rádiu mu poslal vzkaz:

„Felicidades or Feliz Navidad or whatever you say to checo i'm happy for him.“

Prvním španělským slovem se Vettel více méně trefil, protože znamená všechno nejlepší nebo blahopřeji, i když vhodnější by bylo použít slovo „Enhorabuena“ (čti enorabuena).

Feliz Navidad jsou ale ve španělštině Veselé Vánoce. Jedná se patrně o první přání k Vánocům, které Checo Pérez letos dostal. 

Další článek: U Haasu po závodě „čistili vzduch“ kvůli nebezpečnému manévru Mazepina na Schumachera

20:24 | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.
19:18 | Ještě to není oficiální, ale podle The Times bude Turecko vyřazeno z červeného britského seznamu, což znamená pro britské zaměstnance týmů a F1 mírnější režim po návratu. GP Turecka by se tak na začátku října měla konat.
15. září | Šéf Astonu Martin Otmar Szafnauer odmítl spekulace o neshodách a třenicích se Sebastianem Vettelem jako 100 % nesmysl. Vettel má být brzy potvrzen také pro příští rok.
15. září | Dokument o Schumacherovi je už na Netflixu. Celkem ve 190 zemích a 30 jazycích a to včetně češtiny.