Vettel v cíli pochválil výkon čerstvého šampiona Hamiltona

Němec se v závodě probil ze třináctého místa na třetí, přišel však o šanci ještě letos bojovat o titul.
Vettel v cíli pochválil výkon čerstvého šampiona Hamiltona

Sebastian Vettel pochválil výkon Lewise Hamiltona. Brit si vítězství ve Velké ceně USA zajistil třetí titul mistra světa.

Vettel vstupoval do závodu v Austinu coby Hamiltonův nejbližší soupeř v bodovém hodnocení, ačkoliv ztrácel již propastných 66 bodů.

Hamilton však v chaotickém závodě vybojoval desáté vítězství v letošní sezóně a v cíli se tak mohl těšit korunovaci šampionem.

„Není to nejlepší pocit, když protnete cílovou čáru s tím, že už nemůžete bojovat o titul, ale gratuluji Lewisovi, celý rok odváděl fantastickou práci,“ řekl Vettel.

Němec si však závodu i přesto užil, na stupně vítězů se totiž probil ze třinácté pozice. Před závodem byl totiž odsunut o deset míst kvůli výměně motoru.

„Byl to fantastický závod,“ radoval se. „Ani nevím, kolik safety carů a virtuálních safety carů jsme měli...“

„Měli jsme velice dobrý závod a auto bylo skvělé, zejména v těch proměnlivých podmínkách. Když jsme přezuli na suché pneumatiky, byla tam dvě kola, během kterých se mi zdálo, že úplně létáme, takže to jsem si užil opravdu hodně.“

Räikkönen: Byla to moje chyba

Kimi Räikkönen začal závod podobně jako Sebastian Vettel ze zadních pozic, ale dokázal se propracovat dopředu. Pak ovšem přišel náraz do bariéry.

„Byla to bohužel moje chyba,“ řekl Räikkönen po závodě. „Docela dost to tam klouzalo a neviděl jsem, ale zřejmě tam byla menší louže vody a ujela mi zadní část vozu.“

Fin se snažil dostat zpět na trať, musel bojovat s volantem, aby se vymotal z reklamního poutače. Nakonec ale pro něj závod přece jen předčasně skončil. Kvůli poškození brzdového kanálku došlo k přehřátí brzd.

„Měli jsme v těchto podmínkách dobrý vůz, dokonce i drobným poškozením se choval dobře na suchu. Na konci to není ideální, ale myslím, že můžeme být spokojení s vozem jako tým. Doufejme, že v příštím závodě můžeme bez chyb získat lepší výsledek. 

Foto: Getty Images / Clive Mason

Další článek: Lewis byl v první zatáčce dost agresivní, říká Rosberg