Vettel v Brazílii pomýšlí na vítězství

Až na šroubek v kokpitu si pilot Ferrari tréninky v Sao Paulu pochvaloval. Rychlost Ferrari v závodním režimu je povzbuzující.
Vettel v Brazílii pomýšlí na vítězství

Sebastian Vettel (2./3.)

Druhé a třetí místo ve volných trénincích jsou pro vicemistra světa ve službách Ferrari před kvalifikací slušná vizitka. Vettel věří, že rudé vozy budou v neděli bojovat o vítězství.

„Vůz je v pořádku, byť zatím není úplně dotažený. Potřebujeme na něm ještě něco vyladit. Myslím, že zejména v neděli, kdy bude tepleji, by to mohlo být ohledně pneumatik dost chaotické. Už dnes to nebylo snadné.

Jsme blízko ideálu, ale ještě pro to musíme něco udělat. V dobré formě jsme ale už teď,“ věří Vettel.

Kimi Räikkönen (5./6.)

V Sao Paulu před jedenácti lety získal titul mistra světa. Letos se v barvách Ferrari v Brazílii projede naposledy.

„Nebyl to zrovna nejjednodušší den. Ale takové už pátky bývají. Často se nám v pátek stává, že se trápíme v určitých místech trati a v jiných částech to je v pořádku. To k závodění ale patří. Co se týče pneumatik, tvrdší směs je poněkud kluzká. Víceméně je to ale takové, jaké jsme čekali. Určitě ještě máme co dělat. Uděláme pár změn a uvidíme, co to udělá,“ řekl Räikkönen.

Foto: Getty Images / Clive Mason

Další článek: Ricciardovi zničil turbo maršál s hasicím přístrojem

10:10 | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
8:58 | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
14:49 | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.
13:42 | Stále se řeší situace okolo Turecka, ve kterém se sice epidemická situace zlepšuje, ale platí přísné cestovní restrikce po návratu do Velké Británie. Ve hře je prohození závodu s Baku.