Vettel v Brazílii pomýšlí na vítězství

Až na šroubek v kokpitu si pilot Ferrari tréninky v Sao Paulu pochvaloval. Rychlost Ferrari v závodním režimu je povzbuzující.
Vettel v Brazílii pomýšlí na vítězství

Sebastian Vettel (2./3.)

Druhé a třetí místo ve volných trénincích jsou pro vicemistra světa ve službách Ferrari před kvalifikací slušná vizitka. Vettel věří, že rudé vozy budou v neděli bojovat o vítězství.

„Vůz je v pořádku, byť zatím není úplně dotažený. Potřebujeme na něm ještě něco vyladit. Myslím, že zejména v neděli, kdy bude tepleji, by to mohlo být ohledně pneumatik dost chaotické. Už dnes to nebylo snadné.

Jsme blízko ideálu, ale ještě pro to musíme něco udělat. V dobré formě jsme ale už teď,“ věří Vettel.

Kimi Räikkönen (5./6.)

V Sao Paulu před jedenácti lety získal titul mistra světa. Letos se v barvách Ferrari v Brazílii projede naposledy.

„Nebyl to zrovna nejjednodušší den. Ale takové už pátky bývají. Často se nám v pátek stává, že se trápíme v určitých místech trati a v jiných částech to je v pořádku. To k závodění ale patří. Co se týče pneumatik, tvrdší směs je poněkud kluzká. Víceméně je to ale takové, jaké jsme čekali. Určitě ještě máme co dělat. Uděláme pár změn a uvidíme, co to udělá,“ řekl Räikkönen.

Foto: Getty Images / Clive Mason

Další článek: Ricciardovi zničil turbo maršál s hasicím přístrojem

10:25 | Třetí současný jezdec pojede virtuální Le Mans. K Norrisovi a Verstappenovi (se stejným vozem) se připojí také Pierre Gasly, který bude v týmu třeba s Vergnem.
28. května | Obrat McLaren Group v prvním čtvrtletí: 2019: 284 milionů liber 2020: 109 milionů liber
22. května | F1 potvrdila, že stále jedná s britskou vládou o pořádání závodů. Nyní je komplikuje nutnost karantény po přicestování do země...
22. května | Podle Sky Sports by se v Silverstonu mohlo jet později v létě, až skončí opatření (nutnost karantény po příjezdu do země). Šéf okruhu je v tomto optimistický.