Vettel v Bahrajnu získal 51. pole position, Räikkönen není spokojen

Sebastian Vettel zítra ve Velké ceně Bahrajnu odstartuje do svého 200. závodu ve formuli 1. V dnešní kvalifikaci si přitom vyjel svou 51. pole position. V první řadě jej doplní Kimi Räikkönen, který podtrhl úspěšnou kvalifikaci týmu Ferrari.
Vettel v Bahrajnu získal 51. pole position, Räikkönen není spokojen

Vettel získal pole position časem 1:27.958. Pro Ferrari je to přitom poprvé od loňské Velké ceny Maďarska, kdy stojí oba jeho vozy v první řadě.

„Bylo to celkem intenzivní. V prvním pokusu v Q3 jsem byl velmi spokojen, pak jsem to ale všechno zahodil v poslední zatáčce,“ vzpomíná Vettel na incident, při kterém vyjel až za obrubník a ztratil čas.

„Jsem opravdu šťastný, že jsem to ve druhém pokusu zajel čistě. Věděl jsem, že v té poslední zatáčce se musím jen vyhnout tomu poslednímu obrubníku. Kromě toho se samozřejmě rozhlížíte kolem, abyste viděli, kde jsou ostatní.“

První řada Ferrari ukazuje, že party mód nemáme, říká Hamilton

První řada Ferrari ukazuje, že party mód nemáme, říká Hamilton

„Vůz byl zatím po celý víkend skvělý, takže se na zítra těším. Když vůz dělá to, co chcete, je to potěšení. V opačném případě je to boj. V Austrálii to byl spíše boj. Pracovali jsme na vyvážení, docela dost jsme se na to podívali. Myslím, že jsme to zlepšili jak včera, tak i dnes. Není to ale snadné, protože tréninky se tu jedou, když je slunce vysoko, a kvalifikace a závod, když slunce zapadne.

Ráno jsme měli nějaké problémy, ale překonali jsme je. Teď se cítím dobře, zítra to bude jiný příběh. Je to dlouhý, dlouhý závod. Viděli jsme, že není jednoduché vydržet dlouho s pneumatikami.“

Zklamaný Räikkönen

Druhý nejrychlejší Räikkönen byl z výsledku kvalifikace zklamaný. Fin přitom ve všech třech trénincích v Bahrajnu svého týmového kolegu porazil.

„Samozřejmě, není to ideální,“ řekl Räikkönen. „Kvůli provozu byla poslední jízda daleko za ideálem. Ale co s tím můžu dělat?

Uvidíme. Dnes je to jeden krok, zítra je to hlavní. Zítra je to, kdy získáme nebo nezískáme body! Uvidíme, co s tím můžeme dělat.“

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Týmy odmítly celý balíček opatření k usnadnění předjíždění

27. února | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.