Vettel v Bahrajnu získal 51. pole position, Räikkönen není spokojen

Sebastian Vettel zítra ve Velké ceně Bahrajnu odstartuje do svého 200. závodu ve formuli 1. V dnešní kvalifikaci si přitom vyjel svou 51. pole position. V první řadě jej doplní Kimi Räikkönen, který podtrhl úspěšnou kvalifikaci týmu Ferrari.
Vettel v Bahrajnu získal 51. pole position, Räikkönen není spokojen

Vettel získal pole position časem 1:27.958. Pro Ferrari je to přitom poprvé od loňské Velké ceny Maďarska, kdy stojí oba jeho vozy v první řadě.

„Bylo to celkem intenzivní. V prvním pokusu v Q3 jsem byl velmi spokojen, pak jsem to ale všechno zahodil v poslední zatáčce,“ vzpomíná Vettel na incident, při kterém vyjel až za obrubník a ztratil čas.

„Jsem opravdu šťastný, že jsem to ve druhém pokusu zajel čistě. Věděl jsem, že v té poslední zatáčce se musím jen vyhnout tomu poslednímu obrubníku. Kromě toho se samozřejmě rozhlížíte kolem, abyste viděli, kde jsou ostatní.“

První řada Ferrari ukazuje, že party mód nemáme, říká Hamilton

První řada Ferrari ukazuje, že party mód nemáme, říká Hamilton

„Vůz byl zatím po celý víkend skvělý, takže se na zítra těším. Když vůz dělá to, co chcete, je to potěšení. V opačném případě je to boj. V Austrálii to byl spíše boj. Pracovali jsme na vyvážení, docela dost jsme se na to podívali. Myslím, že jsme to zlepšili jak včera, tak i dnes. Není to ale snadné, protože tréninky se tu jedou, když je slunce vysoko, a kvalifikace a závod, když slunce zapadne.

Ráno jsme měli nějaké problémy, ale překonali jsme je. Teď se cítím dobře, zítra to bude jiný příběh. Je to dlouhý, dlouhý závod. Viděli jsme, že není jednoduché vydržet dlouho s pneumatikami.“

Zklamaný Räikkönen

Druhý nejrychlejší Räikkönen byl z výsledku kvalifikace zklamaný. Fin přitom ve všech třech trénincích v Bahrajnu svého týmového kolegu porazil.

„Samozřejmě, není to ideální,“ řekl Räikkönen. „Kvůli provozu byla poslední jízda daleko za ideálem. Ale co s tím můžu dělat?

Uvidíme. Dnes je to jeden krok, zítra je to hlavní. Zítra je to, kdy získáme nebo nezískáme body! Uvidíme, co s tím můžeme dělat.“

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Týmy odmítly celý balíček opatření k usnadnění předjíždění

18. října | Alex Albon navštívil Correu v nemocnici. odkaz
18. října | V nejbližších dnech by mělo být oznámeno předčasné ukončení spolupráce mezi McLarenem a Petrobrasem.
18. října | Mladík Red Bullu Patricio O’Ward, který v japonské super formuli nahradil Ticktuma, bude nahrazen Jurim Vipsem. #helmutovagelotinaa
17. října | Týmy zatím neschválily zavedení tří zkušebních kvalifikačních závodů v příštím roce. Je nutný jednomyslný souhlas.

GP Mexika 2019

Pátek 25. října 2019
1. trénink 17.00–18.30
2. trénink 21.00–22.30
Sobota 26. října 2019
3. trénink 17.00–18.00
Kvalifikace 20.00–21.00
Neděle 27. října 2019
Závod 20.10