Vettel uznává, že Red Bull zatím na vítězství nemá. Plánuje to ale změnit

Vettel uznává, že Red Bull zatím na vítězství nemá. Plánuje to ale změnit

Vettel ztratil oproti startu jednu pozici a dojel třetí. Zato Daniel Ricciardo si vypil kalich hořkosti až do samotného dna.

Red Bull potvrdil, že přestože není v úvodu sezony 2014 suverénní, patří stále k nejlepším týmům. Mizérie z předsezonních testů je ta tam a s rudými býky už se musí počítat i na nejvyšších pozicích. Mercedes má však zatím navrch, což uznává i Vettel, dnes třetí nejrychlejší závodník.

„Rozhodně se nám podařil slušný krok kupředu. Pořád ale máme co dělat. Je skvělé, že jsem dnes na stupních vítězů. Vezmeme-li v potaz, kde jsme byli před nějakými dvěma měsíci, je to opravdu velký skok správným směrem. Je škoda, že jsme nedokázali závod dokončit s oběma vozy. Je ale dobré vidět, že rychlost vozu neschází. Potřebujeme jen najíždět kola.

Prozatím je hlavní sbírat body. Lidé v továrně a v Renaultu makají naplno. Odvedli pořádný kus práce. Pokusíme se být velice brzy opět na čele. Mrzí mě ztráta pozice na startu, ale třetí místo bylo naším dnešním maximem. Je mi líto Daniela, měl opravdu smůlu a přitom jel opravdu dobře,“ řekl Vettel.

Daniel Ricciardo bude chtít na Malajsii zřejmě velice rychle zapomenout. Start mu vyšel náramně a zdálo se, že si připíše své první body v týmu Red Bull. Ani tentokrát mu ale nebylo přáno. Jeden problém navazoval na druhý a mladý Australan nakonec závod vůbec nedokončil.

„Zdálo se, že můžeme získat solidní počet bodů. Závod se odvíjel dost dobře. Závod se vydařil a povedlo se mi posunout se o pár příček kupředu, takže jsem mohl zamíchat pořadím vpředu. Byl to fajn pocit. Je opravdu zábavné pohybovat se na vysokých příčkách.

Pak ale přišly problémy při poslední zastávce v boxech a následně nás postihl defekt. Myslím, že se nám porouchalo i přední přítlačné křídlo. K tomu se přihodilo ještě pár věcí a nakonec jsme obdrželi penalizaci stop and go. Závod tak pro nás nabral hodně strmý konec.

Jsem zklamaný, zároveň ale cítím i jistou spokojenost s tím, jaké jsem podal v prvních dvou závodech výkony. Pořád se chci zlepšit, ale začátek nebyl špatný, což mě těší. S trochou štěstí se nám začne dařit a seberu první body. Zbožňuji závodění na čele, je to pro mě pocta i obrovská zábava. Abych řekl pravdu, je to dost návykové. Chci víc,“ prohlásil Ricciardo. 

Ricciarda bude smůla z Malajsie provázet i v Bahrajnu. Po závodě mu totiž byla přidělena penalizace a na startu Velké ceny Bahrajnu ztratí deset míst. Důvodem pro udělení trestu jest nebezpečné vypuštění na trať při posledním pitstopu.

GEPA_full_3033_GEPA-30031499005.jpgGEPA_full_5704_GEPA-30031499006.jpgGEPA_full_6229_GEPA-30031499001.jpg

Doporučujeme

Články odjinud