Vettel uznal, že nebyl nejrychlejší, Webber penalizován

Sebastian Vettel se v Singapuru poprvé od Velké ceny Bahrajnu dočkal vítězství v závodě. Pomohlo mu odstoupení Lewise Hamiltona. Mark Webber uzavřel první desítku, ale byl penalizován. AKTUALIZOVÁNO.
Vettel uznal, že nebyl nejrychlejší, Webber penalizován

Sebastian Vettel po pěti měsících konečně vyhrál. V Singapuru obhájil loňský triumf. Celkově zvítězil potřiadvacáté a v historických tabulkách dostihl trojnásobného mistra světa Nelsona Piqueta. Druhý jezdec Red Bullu Mark Webber dojel do cíle desátý, ale díky penalizaci za získání výhody jízdou mimo trať se posunul na příčku jedenáctou a o získaný bod přišel.

Vettel převzal otěže závodu až po odstoupení Lewise Hamiltona, předtím se na startu posunul ze třetího místa na druhé. "Tento víkend jsme nebyli nejrychlejší, ale vyhráli jsme, takže jsem spokojený," řekl dvojnásobný mistr světa. "Musíme se zlepšit. Stále je tu něco, co potřebujeme získat. McLaren je momentálně pravděpodobně nejrychlejší a Ferrari je pořád tady."

Obhájce titulu se vítězstvím posunul na druhé místo v celkové klasifikaci, na Fernanda Alonsa stáhnul deset bodů a ztrácí jich 29. "Vypadá to lépe než předtím. Fernando dojel třetí. Zbývá dost závodů a je těžké předvídat, co se stane. Musíme zajistit, abychom dojížděli závody," připomněl. "Rychlost máme a i když nejsme dostatečně rychlí na vítězství, musíme zajistit, abychom to zvládili. Je to těžký šampionát, ale pořád jsme ve hře."

Vettel litoval odstoupení Lewise Hamiltona. "Škoda, mohli jsme mít dobrou bitvu," věří. Svou dnešní výhru věnoval Němec zesnulému bývalému hlavnímu lékaři formule 1 profesoru Sidu Watkinsovi.

Po závodě byl Vettel společně s v cíli druhým Jensonem Buttonem předvolán před komisaři v souvislosti se svým náhlým zpomalením na konci první fáze za safety carem. Jak jsme vás informovali, za tento manévr potrestán nebyl.

Přestože se Webber oproti své startovní pozici propadl, uvedl, že jeho tempo nebylo tak špatné a že strategie fungovala dobře. "Druhý safety car nás poškodil a poslal nás dozadu. Tam už je těžké bojovat a starat se o pneumatiky. Je to škoda. Sebastian vybojoval pro tým dobré body, což je dobré. Já se těším na další závody. Mám rád Suzuku," zhodnotil Australan své dnešní počínání.

K jeho času v cíli mu bylo přičteno dvacet sekund, protože byl při předjíždění Kamuje Kobajašiho všemi čtyřmi koly mimo trať.

Šéf týmu Christian Horner rovněž politoval Hamiltona a pochválil Vettela za vítězství a rychlost po celý víkend i Webbera za to, jak si počínal, když se po druhém safety caru dostal do neklidného středu pole.

Další článek: Vettel se v Singapuru problikal k vítězství, Hamilton nedojel!

22:37 | FIA chce udělat "co bude v jejích silách", aby termín Le Mans v příštím roce nekolidoval se závodem F1.
16. září | V Turecku prodali během šesti hodin 40 tisíc lístků ze 100 tisíc plánovaných. Není divu, lístek stojí 30 tureckých lir (cca 90 Kč).
16. září | Hamilton měl při restartu problém s brzdami, ze kterých se kouřilo a dokonce vyšlehl plamen. Tým uvedl, že to bylo způsobené nižším chlazením brzd kvůli profilu okruhu.

24 hodin Le Mans

Čtvrtek 17. září 2020
1. trénink 10.00–13.00
2. trénink 14.00–17.00 (ES2)
Kvalifikace 17.15–18.00 (ES2)
3. tréninik 20.00–00.00 (ES1)
Pátek 18. září 2020
4. trénink 10.00–11.00 (ES1)
Hyperpole 11.30–12.00 (ES1)
Sobota 19. září 2020
Warm-up 10.30-10:45 (ES1)
Start závodu 14.30 (ES1)