Vettel uznal vinu za kolizi s Verstappenem

Sebastian Vettel uznal svou vinu za způsobení kolize s Maxem Verstappenem ve Velké ceně Velké Británie vozů formule 1.

Pilot Ferrari zezadu narazil do Verstappenova red bullu při brzdění do zatáčky Vale krátce poté, co Verstappen předjel čtyřnásobného mistra světa v souboji o třetí místo. Němec ale nestihl zareagovat a zezadu sestřelil Verstappena.

Oba jezdci skončili v únikové zóně s poškozeným vozem, ale jak Verstappen, tak Vettel ale mohli pokračovat v závodě.

„Je to moje chyba. Předjel mě v nájezdu do Stowe, ale byl trochu dlouhý, což mi dalo šanci vrátit mu to. Na sekundu se pak zdálo, že půjde doprava a vlevo bude prostor, do kterého jsem doufal, že se dostanu. Ale neotevřel se a v tu chvíli už bylo příliš pozdě, já byl příliš blízko a narazil jsem do něj,“ řekl Verstappen.

Po konci závodu pak Vettel přišel za Verstappenem a osobně se mu omluvil.

Vettel dostal v závodě za incident penalizaci 10 sekund a dva trestné body a dojel po výměně předního křídla na 16. pozici.

Verstappen měl značně poškozený vůz

Vítěz předchozího závodu v Rakousku Verstappen měl po nehodě poškozený vůz, který doznal újmy i tím, že po kontaktu s Vettelovým ferrari přeskočil vyvýšený obrubník.

„Myslím, že to neodhadl na brzdách, proto najel do zadní části (Verstappenova vozu). Už jsem s ním ale mluvil a okamžitě po vystoupení z auta se mi omluvil. Je to zklamání, ale teď to už nezměníte. Pak víte, že boj o stupně vítězů je ztracen. Snažíte se vrátit zpátky, což bylo po té ráně trochu překvapivé, když jsem i přeletěl přes ten vyvýšený obrubník,“ řekl Verstappen.

„Posilovač řízení byl více méně zničený, takže to pro mě bylo celkem náročné. Sedačka vyskočila, takže jsem se tam docela dost posouval, a i podlaha byla velmi poškozená. Difuzor byl poškozen, podlaha praskla. Pod autem jsem viděl, jak odpadávaly díly, což nebylo skvělé. Auto nebylo takové, jaké mělo být, ale jsem samozřejmě rád za páté místo.“

Nebýt incidentu s Vettelem, byl by Verstappen podle svých slov na stupních vítězů.

„V závodě jsme byli jasně rychlejší než Ferrari. Nikdy jsem neměl čistá kola a myslím, že Lewis (Hamilton) byl opravdu rychlý, dnes jsme ale rozhodně mohli skončit druzí nebo třetí.“

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: GP Velké Británie 2019: nejrychlejší kola a strategie

15:59 | Haas přestaví své jezdce pro rok 2021 před koncem sezóny. Podle Steinera maximálně za 2 týdny.
14:51 | Kvalifikace F2: Pole position (za které jsou v F2 body) získal Callum Illot. Schumacher 10., Cunoda 22., Lundgaard 9., Shwartzman 14.
14:09 | Binotto potvrdil, že Sainze nejspíše v lednu posadí do dva roky starého vozu. Racing Point podobný test s Vettelem nechystá. Szafnauer uvedl, že nemají možnost jezdit s dva roky starým vozem.
13:52 | Zatím stále oficiálně nevíme, kdy a kde proběhnou předsezónní testy. Vypadá to ale na na Bahrajn a to 5. až 7. března 2021.

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink Hamilton (1:29.033)
2. trénink Hamilton (1:28.971)
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10