Vettel: Úpravy, které Renault slíbil, nepomohly

Kvalifikace na Velkou cenu Německa Red Bullu nevyšla podle očekávání. Renault sliboval zlepšení díky novému softwaru, to se však podle Sebastiana Vettela nekonalo.
Vettel: Úpravy, které Renault slíbil, nepomohly

„Měli jsme na autě něco nového, ale nepřidalo nám to tolik, kolik mělo,“ lamentoval Vettel.

Jinak byl ale se svou kvalifikací poměrně spokojený, ačkoliv v rozhodujícím pokusu nezrychlil: „Myslím, že to bylo obecně lepší než ráno, byl jsem docela spokojený. V posledním kole se mi však ale nepodařilo využít stavu tratě, nedal jsem dohromady čisté kolo a nezlepšil jsem se.“

 Zákaznici Renaultu dostanou větší výkon díky novému software

 Zákaznici Renaultu dostanou větší výkon díky novému software

Týmový kolega Daniel Ricciardo, který bude na roštu hned před Vettelem na páté pozici, byl optimističtější.

„Myslím, že díky tomu (úpravě od Renaultu) trochu získáváme, na maximální rychlosti už to není tak špatné jako v předchozích závodech, takže nám to trochu pomáhá.

Mercedes se stále zlepšuje. Už od začátku jsou silní, ale neusínají na vavřínech, pořád se posouvají, takže my musíme dělat dvakrát takové pokroky, abychom dosahovali stejných výsledků.

V kvalifikaci jsem nebyl úplně spokojený, měl jsem trochu problémy a věděl jsem, že ve třetí části musím něco předvést. Trochu jsme upravili křídlo a zkusili jiné tlaky v pneumatikách, což mi dodalo jistotu v autě a já získal pár desetin.“

Diskuze (32) Další článek: Rosberg chtěl otevřený souboj s Hamiltonem, tomu ale selhaly brzdy
23:58 | Podle webu RACER bude Nico Hülkenberg v pondělí na okruhu Barber testovat vůz McLarenu pro IndyCar.
18. října | Fernando Alonso zdá se pojede v USA se designem helmy, kterým chce podpořit sopečnou erupcí zasažený ostrov La Palma. Více uveřejní ve čtvrtek.
18. října | Bývalý šéf motorářů Renaultu Remi Taffin našel novou práci. Bude technickým ředitelem společnosti ORECA, který působí ve vytrvalostních závodech.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink 18.30–19.30
2. trénink 22.00–23.00
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00