Vettel udělal italským tifosi radost druhým místem

Trojnásobný vítěz Velké ceny Itálie při své premiéře v Monze v barvách Ferrari dojel na druhé pozici.
Vettel udělal italským tifosi radost druhým místem

Sebastian Vettel po závodě připomněl, jaký význam má Monza ve formuli 1.

„Podívejte se na to, tohle mluví za vše,“ řekl Vettel s odkazem na obrovské množství fanoušků, kteří se po závodě shromáždili pod stupni vítězů.

„Tohle je to nejlepší druhé místo, kterého jsem kdy dosáhl, ty emoce tady jsou neskutečné. Když ten závod odstraníme z kalendáře z jakéhokoliv blbého důvodu, jako jsou peníze, tak nám prakticky vyrvete srdce z těla.“

„Jsme tady, závodíme a díky tomu to opravdu stojí za to. Stojíte na startovním roštu, podíváte se vlevo, pak vpravo a lidé jsou zkrátka šťastní, že mohou být součástí toho všeho, a to nám dělá radost. Takhle jasné to je. Jménem celého týmu Ferrari vám za tyto emoce děkuji.“

Jeho týmový kolega Kimi Räikkönen, který byl na roštu v první řadě na druhé pozici, zůstal stát po zhasnutí červených světel na svém místě a do závodu nakonec vyrazil jako poslední.

„Jestli to chápu dobře, tak jsem všechno udělal správně, ale byl tam problém s druhou spojkou. Jsem si naprosto jistý, že jsem udělal všechno jako vždy. Ať to bylo jakkoliv, tak to spustilo systém proti zhasnutí motoru a já byl po pár sekundách na poslední pozici,“ řekl Räikkönen.

Fin nakonec v závodě obsadil páté místo. „Udělali jsme maximum. Jsem samozřejmě trochu zklamaný, ale závod byl dobrý. Dojel jsem pátý, ale když startujete z druhého místa a v první zatáčce jste poslední, tak to není ideální. Je to zklamání, ale musíte se z toho poučit a snad dosáhneme lepšího výsledku.“

„Myslím, že máme dobré auto, ale bohužel si pokazíme závod na startu. Následně jsme udělali maximum, je to škoda, není to ale poprvé, co se nám tohle stalo během závodního víkendu. Jsem si jistý, že děláme věci správně, stále ale máme problémy a ty nám kazí závody.“

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Button: Start byl dobrý, pak jsem jen čekal, až mě ostatní předjedou

15:59 | Haas přestaví své jezdce pro rok 2021 před koncem sezóny. Podle Steinera maximálně za 2 týdny.
14:51 | Kvalifikace F2: Pole position (za které jsou v F2 body) získal Callum Illot. Schumacher 10., Cunoda 22., Lundgaard 9., Shwartzman 14.
14:09 | Binotto potvrdil, že Sainze nejspíše v lednu posadí do dva roky starého vozu. Racing Point podobný test s Vettelem nechystá. Szafnauer uvedl, že nemají možnost jezdit s dva roky starým vozem.
13:52 | Zatím stále oficiálně nevíme, kdy a kde proběhnou předsezónní testy. Vypadá to ale na na Bahrajn a to 5. až 7. března 2021.

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink Hamilton (1:29.033)
2. trénink Hamilton (1:28.971)
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10