Vettel: tentokrát risk vyšel

Sebastian Vettel je spokojen s výsledkem kvalifikace na Velkou cenu Velké Británie, když se letos podruhé dokázal kvalifikovat do první řady.
Vettel: tentokrát risk vyšel

„Abych pravdu řekl, na začátku třetí části kvalifikace jsme vyjeli na trať jako jedni z posledních a v mém zahřívacím kole začalo pršet. Nemělo cenu pokračovat, takže jsem to kolo vzdal, jelikož nebylo možné zajet na suchých pneumatikách dobrý čas,” řekl Vettel. „V garáži jsme pak čekali a řekli jsme si, že bychom mohli také vyjet, takže jsme vyrazili na suchých gumách a byli jsme jedni z prvních. Byla to zvláštní kvalifikace - spousta deště, žádný déšť, drobný déšť, mrholení - Anglie je jedinou zemí, kde máte takové podmínky. Je těžké předpovědět, co přijde.”

Do závěrečné části divoké kvalifikace se probojoval také Daniel Ricciardo, který však tentokrát, letos teprve potřetí, na Vettela nestačil. „Nečekal jsem, že bych mohl na konci kvalifikace jet ještě rychleji, jelikož stále pršelo. Opravdu jsme si nemysleli, že by byla trať rychlejší. Musíme se z toho poučit, šokovalo mě, o kolik rychlejší okruh byl, musel uschnout mnohem rychleji, než jsem si myslel.”

Diskuze (5) Další článek: Rosberg nevěřil, že by mohl získat pole position, Hamilton konec vzdal
1:59 | Prasklina na zadním křídle se nakonec objevila jen u Verstappena. Red Bull zatím neví, co bylo příčinou.
20:20 | Fernando Alonso se připojí k Vettelovi a Russellovi a nasadí větší počet nových komponent – start z konce pole.
22. října | Toto Wolff přiznal, že Mercedes má problémy se spolehlivostí, kterou stále úplně nepochopil. Bottas nasadil šestý motor.
22. října | Valtteri Bottas nasazuje šestý motor. Dostane penalizaci 5 míst.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Pérez
Sobota 23. října 2021
3. trénink Pérez
Kvalifikace Verstappen
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00