Vettel takový náskok nečekal

Red Bull v Montrealu potvrdil svou sílu. Sebastian Vettel získal svou druhou letošní pole position, jeho týmový kolega Mark Webber zajel v dnešní kvalifikaci čtvrtý nejrychlejší čas.
Vettel takový náskok nečekal

Před Velkou cenou Kanady byl Red Bull donucen odstranit otvory v podlaze svých monopostů a soupeři zpočátku spekulovali o ztrátě výkonnosti rakouské stáje. Red Bull měl ale stejně do Montrealu připraveno jiné řešení podlahy, a tak si Vettel mohl dojet pro svou druhou letošní pole position, a to navíc s náskokem přes tři desetiny sekundy na druhého Lewise Hamiltona.

"Změnili jsme auto, museli jsme odstranit ty otvory. Zdá se ale, že vše bez otvorů fungovalo docela dobře," radoval se po kvalifikaci Vettel.

"Nikdy jsme se nebáli, že to bude mít velký dopad na výkonnost. Dneska to bylo dobré a i bez děr jsem si dnešek užil."

Změna postoje FIA k původní podlaze Red Bullu přišla necelý týden před závodním víkendem v Montrealu, Vettel je proto překvapen náskokem před ostatními jezdci. "Nebylo moc času na reakci. Záleží na tom, jakým plánem se řídíte. My jsme se soustředili na sebe, a to bylo důležité."

"V kvalifikaci jsme se snažili dostat z každé jízdy maximum. Zdá se, že jsme se při každé jízdě zlepšovali, a to, že jsme ostatním klukům ujížděli, bylo překvapením. Na této trati je obvykle celkem těžké udělat nějaký rozdíl, takže jsem velmi šťastný."

Týmový kolega Mark Webber se v Kanadě trápí v poslední šikaně montrealského okruhu. "Z poslední šikany nemám radost. Posledních několik let to pro mě byla zatraceně dobrá šikana, ale tenhle rok není, nevím proč."

"Q2 nebyla zas až tak špatná, ale ta neurčuje pořadí na startu. Dnešní Q3 byla pravděpodobně jednou z nejslabších v tomto roce. První kolo nebylo moc dobré a asi jsme měli na autě udělat i trošku jiné úpravy. Potom jsme při poslední jízdě měli malý problém s vyhřívací dečkou na zadním kole, která nepracovala dobře. To mi samozřejmě nijak nepomohlo. O pole position mě to ale taky nepřipravilo. Sebovo kolo bylo prostě skvělé," chválí svého týmového kolegu Webber.

Další článek: Soutěž o originální závodní boty Michaela Schumachera má svého vítěze