Vettel svou dominancí překvapil sám sebe

Čtyřnásobný mistr světa zbytku světa ujel s více než půlsekundovým náskokem. Mark Webber do svého posledního závodu vystartuje ze čtvrtého místa. [AKTUALIZOVÁNO]
Vettel svou dominancí překvapil sám sebe

Sebastian Vettel má nakročeno k tomu, aby sezonu zakončil v rekordním stylu. Zítra totiž může slavit již deváté vítězství v řadě. Připravil si k tomu luxusní výchozí pozici, když pole position získal s velmi pohodlným náskokem na Nica Rosberga.

"Je to velké překvapení. Po kvalifikaci jsem byl opravdu šťastný. Když jsme vyjeli na trať, podivil jsem se nad tím, kolik vody se ztratilo. Okamžitě jsme proto jeli přezout na přechodné pneumatiky. Okamžitě jsem byl schopen zajet velmi, velmi dobré kolo. Ve druhém kole jsem se to pokusil zlepšit. Bylo to hodně těsné. Byl jsem velmi spokojen s oběma koly i s náskokem. Je skvělé vše v těchto podmínkách zvládnout. Moc jsme toho nenatrénovali, ale podařilo se nám dostat vůz tam, kam jsme chtěli. Co se týče zdržení Q3, je to škoda kvůli lidem, kteří na nás museli čekat. Na trati ale bylo příliš mnoho vody a riziko aquaplaningu bylo vysoké," prohlásil Vettel.

Mark Webber se zítra fanouškům naposledy představí jako pilot formule 1. O to, aby se rozloučil v co nejlepším světle, se pokusí po startu ze čtvrté pozice. 

"Jsme asi tam, kde si zasloužíme být. V kvalifikaci jsem necítil příliš rychlosti. Vůz se zdál být pomalý a scházela mi přilnavost. Nikdo z nás to neměl lehké. Jsme ale ve druhé řadě, a i tak můžeme něčeho dosáhnout. Za daných podmínek je nelehké dát všechno dohromady. V první a druhé části kvalifikace jsem se necítil moc dobře, ale tak už to bývá. Nevím, co dalšího bych dodal. Bylo to zkrátka zrádné. Je to lepší, než abychom startovali více vzadu. Uvidíme," okomentoval Webber svou závěrečnou kvalifikaci. 

Další článek: Středu pole kralovali piloti Toro Rosso

Témata článku: , , ,