Vettel stále nechápe, proč ve Spa ztrácel na Leclerca

Sebastian Vettel se spolu se svým týmem snaží pochopit, proč během belgického závodního víkendu zaostával za týmovým kolegou. Odpověď na tuto otázku však zatím nenachází.
Vettel stále nechápe, proč ve Spa ztrácel na Leclerca

Charles Leclerc ve Spa porazil oba Mercedesy a získal své první vítězství v kariéře a zároveň první triumf pro Ferrari v sezóně 2019. Jeho týmový kolega Sebastian Vettel dojel čtvrtý za druhým Hamiltonem a třetím Bottasem a svojí rychlostí na absolutní čelo závodu nestačil.

„Každopádně to byl po delší době skvělý den pro celý tým. Jsem šťastný díky úspěchu týmu i díky úspěchu Charlese. Se svým výkonem však spokojený být nemohu. Odstartoval jsem druhý a dojel až čtvrtý,“ cituje Vettela web racefans.net.

„Naše auto mělo zjevně na víc, takže nemohu být spokojený. Měl jsem špatnou přilnavost a nemohl jsem udržet pneumatiky ve správném provozním okně. Vůz se příliš smýkal, takže jsem prožil opravdu složitý závod. Do boxů jsme navíc museli zajet příliš brzy, takže bylo jasné, že nebudu mít příliš silný závěr závodu.“

Leclerca v Itálii srovnávají s největšími hvězdami Ferrari

Leclerca v Itálii srovnávají s největšími hvězdami Ferrari

Na otázku, zda – li chápe příčinu svých problémů, Vettel odpověděl: „Ne. Více se dostávám do smyku, ale nevím proč.“

Podle šéfa Ferrari Mattii Binotta patří péče o pneumatiky mezi Němcovi silné stránky, proto byly potíže ve Spa poměrně neobvyklé.

„Sebastian o tomto víkendu trpěl vyšším opotřebením pneumatik, nejprve v pátek a poté během závodu. Chyba byla rozhodně částečně také v nastavení,“ domnívá se Binotto.

„Normálně je Sebastian velmi dobrý v péči o pneumatiky, především během prvních kol závodu, aby si sadu pošetřil do pozdější části stintu. Je to tedy něco, na co se nyní zaměří, pokusí se to pochopit a zanalyzovat. Cokoliv takto zjistíme nám pomůže se zlepšit.“

„Nyní však přesně nevíme, co bylo špatně,“ přiznal šéf Scuderie.

Foto: Getty Images / Charles Coates

Váš názor Další článek: Leclerca v Itálii srovnávají s největšími hvězdami Ferrari
17:51 | Nejen týmy a jezdci. Na Franka Williamse bude vzpomínat i F1. V neděli v 17:20 minutou ticha, v 18:00 se pak po okruhu projede vůz FW07. Start závodu je v 18:30.
12:59 | Logan Sargean v tréninku F2 jako první pokřtil zdi v Džiddě. Jezdec ok, červené vlajky.
2. prosince | V Saúdské Arábii bude v roli safety caru a medical caru opět Aston Martin. Tentokrát však nebude mít britskou závodní zelenou ale světlejší odstín inspirovaný vlajkou Saúdské Arábie.
2. prosince | Šéf Williamsu Jost Capito měl pozitivní test na covid-19 a víkendu v Saúdské Arábii se tak nezúčastní.

GP Saúdské Arábie 2021

Pátek 3. prosince 2021
1. trénink Hamilton
2. trénink 18.00–19.00
Sobota 4. prosince 2021
3. trénink 15.00–16.00
Kvalifikace 18.00–19.00
Neděle 5. prosince 2021
Závod 18.30