Vettel stále nechápe, proč ve Spa ztrácel na Leclerca

Sebastian Vettel se spolu se svým týmem snaží pochopit, proč během belgického závodního víkendu zaostával za týmovým kolegou. Odpověď na tuto otázku však zatím nenachází.
Vettel stále nechápe, proč ve Spa ztrácel na Leclerca

Charles Leclerc ve Spa porazil oba Mercedesy a získal své první vítězství v kariéře a zároveň první triumf pro Ferrari v sezóně 2019. Jeho týmový kolega Sebastian Vettel dojel čtvrtý za druhým Hamiltonem a třetím Bottasem a svojí rychlostí na absolutní čelo závodu nestačil.

„Každopádně to byl po delší době skvělý den pro celý tým. Jsem šťastný díky úspěchu týmu i díky úspěchu Charlese. Se svým výkonem však spokojený být nemohu. Odstartoval jsem druhý a dojel až čtvrtý,“ cituje Vettela web racefans.net.

„Naše auto mělo zjevně na víc, takže nemohu být spokojený. Měl jsem špatnou přilnavost a nemohl jsem udržet pneumatiky ve správném provozním okně. Vůz se příliš smýkal, takže jsem prožil opravdu složitý závod. Do boxů jsme navíc museli zajet příliš brzy, takže bylo jasné, že nebudu mít příliš silný závěr závodu.“

Leclerca v Itálii srovnávají s největšími hvězdami Ferrari

Leclerca v Itálii srovnávají s největšími hvězdami Ferrari

Na otázku, zda – li chápe příčinu svých problémů, Vettel odpověděl: „Ne. Více se dostávám do smyku, ale nevím proč.“

Podle šéfa Ferrari Mattii Binotta patří péče o pneumatiky mezi Němcovi silné stránky, proto byly potíže ve Spa poměrně neobvyklé.

„Sebastian o tomto víkendu trpěl vyšším opotřebením pneumatik, nejprve v pátek a poté během závodu. Chyba byla rozhodně částečně také v nastavení,“ domnívá se Binotto.

„Normálně je Sebastian velmi dobrý v péči o pneumatiky, především během prvních kol závodu, aby si sadu pošetřil do pozdější části stintu. Je to tedy něco, na co se nyní zaměří, pokusí se to pochopit a zanalyzovat. Cokoliv takto zjistíme nám pomůže se zlepšit.“

„Nyní však přesně nevíme, co bylo špatně,“ přiznal šéf Scuderie.

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Leclerca v Itálii srovnávají s největšími hvězdami Ferrari

11:47 | Kvůli změnám v kalendáři F1 se start sezóny W Series přesouvá z Francie do Rakouska (Grand Prix Štýrska).
15. května | Romain Grosjean získal v IndyCar své první pole position.
11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.

GP Monaka 2021

Čtvrtek 20. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 22. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 23. května 2021
Závod 15.00