Vettel srovnává Multi 21 s týmovými příkazy u Ferrari

Ferrari letos několikrát použilo týmového příkazy. A jak už to tak chodí, minimálně jeden z jezdců z toho následně není nadšený.
Foto: Activepictures / Jiří Křenek
Vettel srovnává Multi 21 s týmovými příkazy u Ferrari | Foto: Activepictures / Jiří Křenek

Na startu v Rusku se Sebastian Vettel vyvezl v závěsu za Charlesem Leclercem a dostal se na první místo. V dalších kolech pak odmítl pustit Leclerca zpět. Ferrari se podařilo prohodit jezdce až v boxech.

Někteří to srovnávali s Grand Prix Malajsie 2013 a slavným příkazem Multi 21. Red Bull tehdy zakázal Vettelovi útočit na Marka Webbera, ale ten neuposlechl a Australana předjel.

„V autě je někdy těžké vědět o všem, protože nevidíte všechno,“ řekl Vettel pro Motorsport.com.

„Záleží na situaci. Podle mě to nelze jen tak zjednodušit a říct, že tenhle měl pravdu a ten neměl.“

„Samozřejmě, že když se podíváte zpět na to s Markem, byla to jiná situace, protože jsme spolupracovali mnoho let a nemyslím si, že zrovna dobře!“

„A pak přišel den, kdy jsem byl požádán, abych něco udělal, ale já jsem od něj nikdy žádnou laskavost nedostal, tak proč bych to měl dělat?“

Multi 21 byla Vettelova odveta, prozradil po letech Horner

Multi 21 byla Vettelova odveta, prozradil po letech Horner

„Byla to trochu jiná situace, ale nakonec se musíte starat o sebe a stát si za tím, co je podle tebe správné.“

Vettel uvedl, že jezdec formule 1 musel být v minulosti sobec, což sice platí i dnes, ale v současné době je to už přece jen trochu více týmový sport.

„Je to obtížné, zvláště dnes. Pokud to porovnáte se 70., 80. a začátkem 90. ​​let, tak tehdy byl jezdec hlavní figurou.“

„Potřebovali jste tým okolo sebe, ale myslím, že dnes nesete mnohem větší odpovědnost za lidi kolem tebe, za lidi za vámi, za ty, kteří vás podporují, kteří podporují tým. A platí to hlavně u Ferrari. Je férové říct, že tým je větší než cokoliv jiného. Větší než jezdec.“

Foto: Activepictures / Jiří Křenek

Další článek: F1 zmírní tresty za ulitý start a „minutí váhy“

22:04 | Tak Norrisův druhý trénink neukončilo předčasně poškození podlahy (i když to měl také), ale problém s pohonnou jednotkou.
17:28 | Klíčové výsledky kvalifikace F2: Cunoda: 1. Mazepin: 2. Shwartzman: 4. Ilott: 9. Schumacher: 18.
17:25 | Schumacher a Nissany kolidovali v kvalifikaci formule 2.
16:58 | Podle Seidla se Sainz testu s Ferrari po Abú Dhabí nemůže zúčastnit. Test je určen pro mladé jezdce. Nakonec sice nastoupí Alonso a zřejmě Buemi a Kubica, ale i tak nebude umožněn start jezdcům, kteří letos závodili.

GP Sachíru

Pátek 4. prosince 2020
1. trénink Russell (54.546)
2. trénink Russell (54.713)
Sobota 5. prosince 2020
3. trénink 15.00–16.00
Kvalifikace 18.00–19.00
Neděle 6. prosince 2020
Závod 18.10