Vettel souhlasí s týmovou režií ve prospěch Webbera, vzdal by se i výhry

Red Bull chce pro Marka Webbera druhé místo v šampionátu jezdců a Sebastian Vettel je ochoten týmovému kolegovi pomoci.
Vettel souhlasí s týmovou režií ve prospěch Webbera, vzdal by se i výhry

"Mark je pro nás klíčovým hráčem," řekl šéf mistrovského týmu Christian Horner pro AFP. "Jeho výkony nám pomohly vyhrát šampionát konstruktérů. Má velmi dobrý rok a my ho chceme dostat na druhé místo v šampionátu jezdců. To je náš cíl pro zbytek roku, aby vyhrál závod a zakončil sezónu stylově."

S tímto týmovým cílem souhlasí Sebastian Vettel, který už v Japonsku získal letošní titul mistra světa.

"Mark neztrácí na druhé místo moc, poslední závody pro něj byly trochu těžké," řekl německý pilot. "Minulý víkend jsme vyhráli šampionát konstruktérů, což byla velká věc pro tým, ale také pro jezdce. Ve zbývajících třech závodech doufáme v co nejlepší výsledek pro nás, ale také pro tým."

Na otázku, zda se na Webbera orientované strategii týmu podřídí i v případě, že by ho to stálo další vítězství v závodě, Vettel odpověděl: "Ano, určitě."

Webber je v současnosti v šampionátu jezdců čtvrtý, na druhého Buttona ztrácí 13 bodů. Titul vicemistra Australan nikdy nezískal, dokonce ani loni poté, co část sezóny šampionát vedl.

Diskuze (276) Další článek: Vítězný návrat Red Bullu do továrny v Milton Keynes
17:05 | Nejen, že Pérezovi po celý závod nefungovalo pití, ale ještě musel 56krát projet pod reklamou Heinekenu "Nikdy nepij, když řídíš".
24. října | Jamie Chadwick vyhrála druhý ročník W Series
24. října | V paddocku je i modelka Winnie Harlow, která v roce 2018 odmávala Velkou cenu Kanady o kolo dříve. Sice za to nemohla, ale i tak bychom ji asi raději drželi od cílové rovinky dál...
24. října | Prasklina na zadním křídle se nakonec objevila jen u Verstappena. Red Bull zatím neví, co bylo příčinou.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Pérez
Sobota 23. října 2021
3. trénink Pérez
Kvalifikace Verstappen
Neděle 24. října 2021
Závod Verstappen