Vettel souhlasí s týmovou režií ve prospěch Webbera, vzdal by se i výhry

Red Bull chce pro Marka Webbera druhé místo v šampionátu jezdců a Sebastian Vettel je ochoten týmovému kolegovi pomoci.
Vettel souhlasí s týmovou režií ve prospěch Webbera, vzdal by se i výhry

"Mark je pro nás klíčovým hráčem," řekl šéf mistrovského týmu Christian Horner pro AFP. "Jeho výkony nám pomohly vyhrát šampionát konstruktérů. Má velmi dobrý rok a my ho chceme dostat na druhé místo v šampionátu jezdců. To je náš cíl pro zbytek roku, aby vyhrál závod a zakončil sezónu stylově."

S tímto týmovým cílem souhlasí Sebastian Vettel, který už v Japonsku získal letošní titul mistra světa.

"Mark neztrácí na druhé místo moc, poslední závody pro něj byly trochu těžké," řekl německý pilot. "Minulý víkend jsme vyhráli šampionát konstruktérů, což byla velká věc pro tým, ale také pro jezdce. Ve zbývajících třech závodech doufáme v co nejlepší výsledek pro nás, ale také pro tým."

Na otázku, zda se na Webbera orientované strategii týmu podřídí i v případě, že by ho to stálo další vítězství v závodě, Vettel odpověděl: "Ano, určitě."

Webber je v současnosti v šampionátu jezdců čtvrtý, na druhého Buttona ztrácí 13 bodů. Titul vicemistra Australan nikdy nezískal, dokonce ani loni poté, co část sezóny šampionát vedl.

Další článek: Vítězný návrat Red Bullu do továrny v Milton Keynes

10:57 | První řadu pro druhý závod formule E v Římě obsadili nováčci Nick Cassidy a Norman Nato. Závod dnes začíná už ve 13:00.
10. dubna | Stoffel Vandoorne získal pole position pro závod formule E v Římě. Závod začíná v 16:00, vysílá Eurosport.
9. dubna | Těšíte se sprintové závody? #f1
9. dubna | Včera usedli za volant SF71 junioři Ferrari (Armstrong, Švarcman), dnes jezdí ve Fioranu Charles Leclerc. Důvod tohoto testu není úplně jasný. Ferrari ale teď dokončuje nový simulátor, takže možná sbírá data pro jeho nastavení...

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 18. dubna 2021
Závod 15.00