Vettel smeká před svým vozem, byl prý neskutečný

Německý závodník po povedené kvalifikaci neskrýval svou radost. Pro Ferrari šlo o první pole position v Kanadě po dlouhých sedmnácti letech.
Vettel smeká před svým vozem, byl prý neskutečný

Italský tým se z prvního místa na startu na okruhu v Montrealu naposledy radoval v roce 2001, kdy si pole position vyjel legendární Michael Schumacher. Sebastian Vettel si díky rekordu okruhu vyjel již čtvrtou pole position ze sedmi letošních startů.

„Včera jsme měli trochu trable. Nebyl jsem zcela spokojen s vozem, dostali jsme se do několika potíží a nešlo mi chytit rytmus. Bylo to dost těžké, ale dneska do sebe všechno zapadlo. Ráno jsem vyjel na trať a cítil se o dost líp. Je potřeba, abyste se v autě cítili jako doma, abyste byli sebevědomí a mohli si dovolit si s monopostem trochu pohrát. Včera jsem byl spíš tak trochu pasažér. Po rychlostní stránce to byl takový kompromis. Dnes to bylo mnohem přirozenější.

Moje formule byla v kvalifikaci neuvěřitelná. Neustále zrychlovala. V posledním kole jsem se dopustil menší chyby. Mohli jsme být trošku rychlejší, ale jsem spokojený. Myslím, že si auto dokáže svou dnešní formu přenést i do závodu. Myslím, že jsme zvolili správnou směs, ale závod je dlouhý.

Letos je to mezi třemi nejlepšími týmy hodně těsné. Uvidíme. Je ale jasné, že když startujete z pole position, přejete si vyhrát,“ prohlásil Vettel, kterého překvapila strategie Red Bullu. Ten bude na rozdíl od přímých soupeřů startovat na hyperměkké směsi.

Kimi Räikkönen ve třetí části kvalifikace drobně chyboval a musel se spokojit s pátou pozicí.

„Poslední kolo bylo úplně jiné než ta předešlá. Ve druhé zatáčce bylo auto nedotáčivé a nešlo udržet stopu. Věděl jsem už při nájezdu do zatáčky, že to nebude ono, a tak jsem se rozhodl prostě na to šlápnout. Kdybych zvolnil, bylo by to kolo odpískané. Bohužel už mi na trati nezbylo dost místa. V ten okamžik byl konec všemu snažení,“ přiznal Räikkönen.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Co stojí za mizérií Alonsa? Nikdo netuší