Vettel si závod odpracoval na boxové zdi, snažil se pomoci týmu

Po odstoupení ze závodu v Abú Zabí v prvním kole Sebastian Vettel neopustil okruh, ale zůstal s týmem na boxové zdi. Snažil se využít své zkušenosti ve prospěch týmového kolegy.
Vettel si závod odpracoval na boxové zdi, snažil se pomoci týmu

Vettel měl po startu defekt pneumatiky a na cestě zpět do boxů si poškodil zavěšení kola, takže musel z Grand Prix odstoupit. Tím ale jeho práce v neděli neskončila.

"Samozřejmě byl zklamaný, ale nepospíchal z okruhu pryč," řekl šéf týmu Christian Horner. "Zůstal, aby pomohl týmu a svému týmovému kolegovi." Vettel zaujal místo na boxové zdi (na obrázku druhý zleva) mezi ostatními členy Red Bullu Racing a snažil se být užitečný.

"Takový on je. Vstřebává informace jako houba," pokračoval Horner. "Viděl příležitost pomoci týmovému kolegovi svými zkušenostmi a příležitost zažít, jaké je to na boxové zdi, jak se během závodu dělají rozhodnutí."

"Chce věcem rozumět a nabízel, že pomůže, jak bude moci. Dával k dispozici své zkušenosti a říkal, jak by se on cítil. Zajímalo ho, jak to na boxové zdi funguje a jak se vyvíjejí strategie."

Diskuze (107) Další článek: Lotus doplnil testovací sestavu o Gonzaleze
12:59 | Logan Sargean v tréninku F2 jako první pokřtil zdi v Džiddě. Jezdec ok, červené vlajky.
2. prosince | V Saúdské Arábii bude v roli safety caru a medical caru opět Aston Martin. Tentokrát však nebude mít britskou závodní zelenou ale světlejší odstín inspirovaný vlajkou Saúdské Arábie.
2. prosince | Šéf Williamsu Jost Capito měl pozitivní test na covid-19 a víkendu v Saúdské Arábii se tak nezúčastní.
2. prosince | Aston Martin potvrdil, že došlo k menšímu požáru v odsávacím systému jeho aerodynamického tunelu.

GP Saúdské Arábie 2021

Pátek 3. prosince 2021
1. trénink Hamilton
2. trénink 18.00–19.00
Sobota 4. prosince 2021
3. trénink 15.00–16.00
Kvalifikace 18.00–19.00
Neděle 5. prosince 2021
Závod 18.30