Vettel si závod odpracoval na boxové zdi, snažil se pomoci týmu

Po odstoupení ze závodu v Abú Zabí v prvním kole Sebastian Vettel neopustil okruh, ale zůstal s týmem na boxové zdi. Snažil se využít své zkušenosti ve prospěch týmového kolegy.
Vettel si závod odpracoval na boxové zdi, snažil se pomoci týmu

Vettel měl po startu defekt pneumatiky a na cestě zpět do boxů si poškodil zavěšení kola, takže musel z Grand Prix odstoupit. Tím ale jeho práce v neděli neskončila.

"Samozřejmě byl zklamaný, ale nepospíchal z okruhu pryč," řekl šéf týmu Christian Horner. "Zůstal, aby pomohl týmu a svému týmovému kolegovi." Vettel zaujal místo na boxové zdi (na obrázku druhý zleva) mezi ostatními členy Red Bullu Racing a snažil se být užitečný.

"Takový on je. Vstřebává informace jako houba," pokračoval Horner. "Viděl příležitost pomoci týmovému kolegovi svými zkušenostmi a příležitost zažít, jaké je to na boxové zdi, jak se během závodu dělají rozhodnutí."

"Chce věcem rozumět a nabízel, že pomůže, jak bude moci. Dával k dispozici své zkušenosti a říkal, jak by se on cítil. Zajímalo ho, jak to na boxové zdi funguje a jak se vyvíjejí strategie."

Další článek: Lotus doplnil testovací sestavu o Gonzaleze

18. dubna | Incident mezi Bottasem a Russellem bez trestu. Podle nich Bottas držel linii, nechal místo na úrovni šířky vozu. Jednalo se s ohledem na podmínky o závodní incident.
18. dubna | Před sportovní komisaře jdou i Stroll a Gasly za incident ve 2. zatáčce 11. kola.
18. dubna | V Imole začalo pršet... zatím hlavně nad částí okruhu.
18. dubna | Technický ředitel AlphaTauri Egginton uvedl, že převodovka ve voze Cunody skončila na dva kusy...

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen