Vettel si závod odpracoval na boxové zdi, snažil se pomoci týmu

Po odstoupení ze závodu v Abú Zabí v prvním kole Sebastian Vettel neopustil okruh, ale zůstal s týmem na boxové zdi. Snažil se využít své zkušenosti ve prospěch týmového kolegy.
Vettel si závod odpracoval na boxové zdi, snažil se pomoci týmu

Vettel měl po startu defekt pneumatiky a na cestě zpět do boxů si poškodil zavěšení kola, takže musel z Grand Prix odstoupit. Tím ale jeho práce v neděli neskončila.

"Samozřejmě byl zklamaný, ale nepospíchal z okruhu pryč," řekl šéf týmu Christian Horner. "Zůstal, aby pomohl týmu a svému týmovému kolegovi." Vettel zaujal místo na boxové zdi (na obrázku druhý zleva) mezi ostatními členy Red Bullu Racing a snažil se být užitečný.

"Takový on je. Vstřebává informace jako houba," pokračoval Horner. "Viděl příležitost pomoci týmovému kolegovi svými zkušenostmi a příležitost zažít, jaké je to na boxové zdi, jak se během závodu dělají rozhodnutí."

"Chce věcem rozumět a nabízel, že pomůže, jak bude moci. Dával k dispozici své zkušenosti a říkal, jak by se on cítil. Zajímalo ho, jak to na boxové zdi funguje a jak se vyvíjejí strategie."

Další článek: Lotus doplnil testovací sestavu o Gonzaleze

17:28 | Klíčové výsledky kvalifikace F2: Cunoda: 1. Mazepin: 2. Shwartzman: 4. Ilott: 9. Schumacher: 18.
17:25 | Schumacher a Nissany kolidovali v kvalifikaci formule 2.
16:58 | Podle Seidla se Sainz testu s Ferrari po Abú Dhabí nemůže zúčastnit. Test je určen pro mladé jezdce. Nakonec sice nastoupí Alonso a zřejmě Buemi a Kubica, ale i tak nebude umožněn start jezdcům, kteří letos závodili.
16:45 | Podle Wolffa to byl v podání Russella dobrý trénink, ale je třeba ho brát s klidem a rezervou. Bottas měl prý problém s autem.

GP Sachíru

Pátek 4. prosince 2020
1. trénink Russell (54.546)
2. trénink 18.30–20.00
Sobota 5. prosince 2020
3. trénink 15.00–16.00
Kvalifikace 18.00–19.00
Neděle 6. prosince 2020
Závod 18.10