Vettel si zaslouží větší respekt. S letošním vozem by nevyhrál ani Kapitán Amerika, říká Turrini

V uplynulých dnech se objevily spekulace, podle kterých Sebastian Vettel zvažuje, že na konci letošní sezóny ukončí kariéru.
Vettel si zaslouží větší respekt. S letošním vozem by nevyhrál ani Kapitán Amerika, říká Turrini

V uplynulých dnech se objevily spekulace, podle kterých Sebastian Vettel zvažuje, že na konci letošní sezóny ukončí kariéru ve formuli 1.

K tématu se Vettel zatím nevyjádřil, musíme si počkat na nadcházející víkend v Kanadě.

Jen málo novinářů má v Maranellu tak dobré kontakty jako Leo Turrini. Na svém blogu quotidiano.net Turrini uvedl, že nemá žádné informace o osobním životě a případných osobních problémech Vettela. 

Němec má aktuálně smlouvu do konce roku 2020. Podle Turriniho je více než pravděpodobné, že ve smlouvě existují doložky, které jedné či druhé straně umožňují předčasné ukončení smlouvy.

Turrini uvádí, že na straně Ferrari není žádný důvod, proč smlouvu předčasně ukončit. V jezdecké sestavě totiž problém není a se současným vozem by nevyhrál ani Kapitán Amerika.

Turrinu chápe Vettelovu frustraci, která je evidentní. Je pět let u Ferrari bez titulu a udělal nějaké chyby. Vettel si ale podle něj ze strany médií a sociálních sítí zaslouží mnohem více respektu.

Můj souboj s Leclercem je pro Ferrari pozitivní, myslí si Vettel

Můj souboj s Leclercem je pro Ferrari pozitivní, myslí si Vettel

Pokud by Vettel odešel, očekává se, že by ho mohl nahradit například Daniel Ricciardo. Objevilo se ale také jméno Lewise Hamiltona. Brit je podle Turriniho teoreticky jen 18 měsíců od vyrovnání rekordu Schumachera v počtu titulů a z Mercedesu nemá důvod odcházet.

V dlouhodobém horizontu by však mohl hledat novou výzvu. Získat titul tam, kde selhali Alonso a Vettel, by mohlo být takovou výzvou.

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Ferrari bude v Montrealu silné, očekává Verstappen

11:20 | Alexander Albon nasadí novou specifikaci motoru Honda. Čeká ho penalizace.
24. června | Toto Wolff navrhuje zrušit šikanu na rovince Mistral na okruhu Paula Ricarda. Okruhy s dlouhými rovinkami (Montreal, Baku) prý nabízí lepší show.
23. června | Steiner označil víkend ve Francii za nejhorší v historii týmu.
23. června | Norrise a Ricciarda doplní u stewardů Raikkonen.

GP Rakouska 2019

Pátek 28. června 2019
1. trénink 11.00–12.30
2. trénink 15.00–16.30
Sobota 29. června 2019
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 30. června 2019
Závod 15.10