Vettel si zaslouží větší respekt. S letošním vozem by nevyhrál ani Kapitán Amerika, říká Turrini

V uplynulých dnech se objevily spekulace, podle kterých Sebastian Vettel zvažuje, že na konci letošní sezóny ukončí kariéru.
Vettel si zaslouží větší respekt. S letošním vozem by nevyhrál ani Kapitán Amerika, říká Turrini

V uplynulých dnech se objevily spekulace, podle kterých Sebastian Vettel zvažuje, že na konci letošní sezóny ukončí kariéru ve formuli 1.

K tématu se Vettel zatím nevyjádřil, musíme si počkat na nadcházející víkend v Kanadě.

Jen málo novinářů má v Maranellu tak dobré kontakty jako Leo Turrini. Na svém blogu quotidiano.net Turrini uvedl, že nemá žádné informace o osobním životě a případných osobních problémech Vettela. 

Němec má aktuálně smlouvu do konce roku 2020. Podle Turriniho je více než pravděpodobné, že ve smlouvě existují doložky, které jedné či druhé straně umožňují předčasné ukončení smlouvy.

Turrini uvádí, že na straně Ferrari není žádný důvod, proč smlouvu předčasně ukončit. V jezdecké sestavě totiž problém není a se současným vozem by nevyhrál ani Kapitán Amerika.

Turrinu chápe Vettelovu frustraci, která je evidentní. Je pět let u Ferrari bez titulu a udělal nějaké chyby. Vettel si ale podle něj ze strany médií a sociálních sítí zaslouží mnohem více respektu.

Můj souboj s Leclercem je pro Ferrari pozitivní, myslí si Vettel

Můj souboj s Leclercem je pro Ferrari pozitivní, myslí si Vettel

Pokud by Vettel odešel, očekává se, že by ho mohl nahradit například Daniel Ricciardo. Objevilo se ale také jméno Lewise Hamiltona. Brit je podle Turriniho teoreticky jen 18 měsíců od vyrovnání rekordu Schumachera v počtu titulů a z Mercedesu nemá důvod odcházet.

V dlouhodobém horizontu by však mohl hledat novou výzvu. Získat titul tam, kde selhali Alonso a Vettel, by mohlo být takovou výzvou.

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Ferrari bude v Montrealu silné, očekává Verstappen

10:25 | Třetí současný jezdec pojede virtuální Le Mans. K Norrisovi a Verstappenovi (se stejným vozem) se připojí také Pierre Gasly, který bude v týmu třeba s Vergnem.
9:39 | Obrat McLaren Group v prvním čtvrtletí: 2019: 284 milionů liber 2020: 109 milionů liber
22. května | F1 potvrdila, že stále jedná s britskou vládou o pořádání závodů. Nyní je komplikuje nutnost karantény po přicestování do země...
22. května | Podle Sky Sports by se v Silverstonu mohlo jet později v létě, až skončí opatření (nutnost karantény po příjezdu do země). Šéf okruhu je v tomto optimistický.