Vettel si zaslouží větší respekt. S letošním vozem by nevyhrál ani Kapitán Amerika, říká Turrini

V uplynulých dnech se objevily spekulace, podle kterých Sebastian Vettel zvažuje, že na konci letošní sezóny ukončí kariéru.
Vettel si zaslouží větší respekt. S letošním vozem by nevyhrál ani Kapitán Amerika, říká Turrini

V uplynulých dnech se objevily spekulace, podle kterých Sebastian Vettel zvažuje, že na konci letošní sezóny ukončí kariéru ve formuli 1.

K tématu se Vettel zatím nevyjádřil, musíme si počkat na nadcházející víkend v Kanadě.

Jen málo novinářů má v Maranellu tak dobré kontakty jako Leo Turrini. Na svém blogu quotidiano.net Turrini uvedl, že nemá žádné informace o osobním životě a případných osobních problémech Vettela. 

Němec má aktuálně smlouvu do konce roku 2020. Podle Turriniho je více než pravděpodobné, že ve smlouvě existují doložky, které jedné či druhé straně umožňují předčasné ukončení smlouvy.

Turrini uvádí, že na straně Ferrari není žádný důvod, proč smlouvu předčasně ukončit. V jezdecké sestavě totiž problém není a se současným vozem by nevyhrál ani Kapitán Amerika.

Turrinu chápe Vettelovu frustraci, která je evidentní. Je pět let u Ferrari bez titulu a udělal nějaké chyby. Vettel si ale podle něj ze strany médií a sociálních sítí zaslouží mnohem více respektu.

Můj souboj s Leclercem je pro Ferrari pozitivní, myslí si Vettel

Můj souboj s Leclercem je pro Ferrari pozitivní, myslí si Vettel

Pokud by Vettel odešel, očekává se, že by ho mohl nahradit například Daniel Ricciardo. Objevilo se ale také jméno Lewise Hamiltona. Brit je podle Turriniho teoreticky jen 18 měsíců od vyrovnání rekordu Schumachera v počtu titulů a z Mercedesu nemá důvod odcházet.

V dlouhodobém horizontu by však mohl hledat novou výzvu. Získat titul tam, kde selhali Alonso a Vettel, by mohlo být takovou výzvou.

Foto: Getty Images / Charles Coates

Diskuze (52) Další článek: Ferrari bude v Montrealu silné, očekává Verstappen
22:00 | Toto Wolff přiznal, že Mercedes má problémy se spolehlivostí, kterou stále úplně nepochopil. Bottas nasadil šestý motor.
18:52 | Valtteri Bottas nasazuje šestý motor. Dostane penalizaci 5 míst.
17:25 | Kromě Vettela odstartuje z poslední řady v Austinu také George Russell. Také on nasadí novou pohonnou jednotku.
17:23 | Americký jezdec Logan Sargeant, který závodí ve F3 za tým Charouz Racing System, se stal členem jezdecké akademie Williamsu.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink Bottas
2. trénink 22.00–23.00
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00