Vettel si z bodové ztráty těžkou hlavu nedělá. Naše auto má potenciál, říká

Sebastian Vettel po chybě v Německu a druhém místě v Maďarsku ztrácí na Hamiltona 24 bodů. V Poháru konstruktérů je rozdíl těsnější. Ferrari ztrácí jen 10 bodů.
Vettel si z bodové ztráty těžkou hlavu nedělá. Naše auto má potenciál, říká

Vettel si ze ztráty na Hamiltona těžkou hlavu nedělá. „Letos jsme zatím ukázali, že naše auto je efektivnější, silnější a má ještě spoustu potenciálu,“ řekl Vettel pro Sky. „Takže docela věřím tomu, na čem ještě pracujeme, abychom se zlepšili.“

Vloni Ferrari vstoupilo do šampionátu poměrně úspěšně, ale zejména ve druhé polovině sezóny už na Mercedes ztrácelo. Podle Vettela je to ale letos úplně jiný příběh. 

Paddock F1 v Maďarsku: dva motorhomy Ferrari a okázalost McLarenu

Paddock F1 v Maďarsku: dva motorhomy Ferrari a okázalost McLarenu

„Vloni jsme ztratili šampionát, ale myslím, že naše auto nebylo dostatečně rychlé, aby mohlo bojovat v závěrečné části sezóny. Jsem rád, že auto je rychlé, fungovalo dobře na každé trati, což si myslím, že je to nejdůležitější. Naše auto má velký potenciál, takže se cítím uvolněně.“

„Jsem přesvědčen, že pokud budeme mít auto, s kterým budeme moci bojovat, můžeme je dostat pod tlak.“

Foto: Getty Images / Will Taylor-Medhurst

Další článek: Ericsson přiznal, že závodí bez pití

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10