Vettel si z bodové ztráty těžkou hlavu nedělá. Naše auto má potenciál, říká

Sebastian Vettel po chybě v Německu a druhém místě v Maďarsku ztrácí na Hamiltona 24 bodů. V Poháru konstruktérů je rozdíl těsnější. Ferrari ztrácí jen 10 bodů.
Vettel si z bodové ztráty těžkou hlavu nedělá. Naše auto má potenciál, říká

Vettel si ze ztráty na Hamiltona těžkou hlavu nedělá. „Letos jsme zatím ukázali, že naše auto je efektivnější, silnější a má ještě spoustu potenciálu,“ řekl Vettel pro Sky. „Takže docela věřím tomu, na čem ještě pracujeme, abychom se zlepšili.“

Vloni Ferrari vstoupilo do šampionátu poměrně úspěšně, ale zejména ve druhé polovině sezóny už na Mercedes ztrácelo. Podle Vettela je to ale letos úplně jiný příběh. 

Paddock F1 v Maďarsku: dva motorhomy Ferrari a okázalost McLarenu

Paddock F1 v Maďarsku: dva motorhomy Ferrari a okázalost McLarenu

„Vloni jsme ztratili šampionát, ale myslím, že naše auto nebylo dostatečně rychlé, aby mohlo bojovat v závěrečné části sezóny. Jsem rád, že auto je rychlé, fungovalo dobře na každé trati, což si myslím, že je to nejdůležitější. Naše auto má velký potenciál, takže se cítím uvolněně.“

„Jsem přesvědčen, že pokud budeme mít auto, s kterým budeme moci bojovat, můžeme je dostat pod tlak.“

Foto: Getty Images / Will Taylor-Medhurst

Další článek: Ericsson přiznal, že závodí bez pití

15:34 | Alfa Romeo alias Sauber upravuje název týmu z Alfa Romeo Racing ORLEN na Alfa Romeo F1 Team ORLEN.
14:06 | Po socnetech koluje údajná fotografie nového ferrari s trikolorou a logem k 75. výročí. Jde ale jen o fanouškovský model. Více zde: odkaz (ale vypadá pěkně, to zase jo).
18. ledna | Mercedes představí svůj vůz 18. února.
17. ledna | Objevila se spekulace, že by Cyril Abiteboul mohl pracovat pro Red Bull. Měl by na starost motorové oddělení. Pikantní to možnost..