Vettel si vyjel pátou pole position, z čistší stopy pojede i třetí Webber

Přerušenou kvalifikaci vyhrál Sebastian Vettel, který porazil Jensona Buttona o více než 0,4 sekundy. Mark Webber si vybojoval třetí místo a bude stát na roštu hned za stájovým kolegou. DOPLNĚNÉ VYDÁNÍ.
Vettel si vyjel pátou pole position, z čistší stopy pojede i třetí Webber

Sebastian Vettel si v Monaku vyjel svou pátou letošní pole position a šestou pro Red Bull. Mark Webber vyrazí do závodu ze třetího místa.

Vettel ví, že letos je díky novým pneumatikám, KERS a pohyblivému zadnímu křídlu větší příležitost předjíždět. Přesto považuje pole position v Monaku pořád za mimořádně klíčovou. "Závod bude dlouhý a musíme pořádně tlačit. Uvidíme, co budeme moci udělat. Celkově jsem s kvalifikací velmi spokojen, startuji z čisté stopy a nemohlo to být lepší," pochvaloval si obhájce titulu.

Po nehodě Sergia Péreze ale bylo těžké se soustředit. "Sedíte v autě, ptáte se na zpětnou vazbu, na úpravy, ale upřímně řečeno, je těžké udržet koncentraci a necítíte se dobře, když nevíte, co se děje. Zpráva, že je v pořádku, při vědomí a komunikuje, je velkou úlevou," oddychl si Němec. Mexičanovu nehodu ale považuje za varování. "Jestliže srovnáváme s minulostí, můžeme si říkat, že dnes je vše bezpečné, ale z podobných věcí se musíme poučit."

"Nejlepší zpráva je, že Sergio je OK. Závodíme v ulicích a naší prací je ujistit se, že chráníme sami sebe. To by měl být náš cíl. Důležité je, abychom zítra zažili dobrý a bezpečný závod," dodal.

Webber se navzdory třetímu místu nevzdal myšlenky na vítězství. "Je možné vyhrát i ze třetího místa, ale jak bylo řečeno, kvalifikace je tu klíčová a pole position je určitě výhodou. Seb zajel skvělé kolo a zasloužil si ji, Jenson také jel skvěle," chválil Australan své soupeře. Také on přeje Pérezovi rychlé zotavení. "Z hlediska bezpečnosti se z toho musíme poučit. Už tu havarovali Jenson a Karl Wendlinger, jsou tu některá místa, na která bychom se měli podívat podrobněji."

Šéf týmu Christian Horner pochválil Vettela za jeho pole position, ale i Webbera, který se dokázal po čtvrtečních potížích s převodovkou úžasně zvednout. "Je potěšující mít oba jezdce na čisté straně roštu," pochvaloval si.

Další článek: Button doplní Vettela v první řadě, Hamilton byl penalizován