Vettel si rýpl do Mercedesu - více času na poznání pneumatik je znát

Druhá řada byla pro Red Bull v dnešní kvalifikaci nejlepším dosažitelným výsledkem. Otázkou zůstává, jak si povede v závodě. AKTUALIZOVÁNO
Vettel si rýpl do Mercedesu - více času na poznání pneumatik je znát

Lídr šampionátu Sebastian Vettel může být spokojen - hlavní soupeři v boji o titul jsou hluboko za ním a na roštu má před sebou pouze oba piloty Mercedesu. Pilot Red Bullu nicméně musel vyseknout poklonu Lewisovi Hamiltonovi, který po výborném výkonu získal pole position s takřka půlvteřinovým náskokem.

"Buď si Lewis našel nějakou zkratku, nebo mu to tu prostě zatraceně jde. Bylo to fenomenální kolo, zcela mimo náš dosah. Zajel jsem slušný čas a s Markem jsme docela vyrovnaní. Dělali jsme, co jsme mohli. 

Určitě to není tak, že bychom si v kvalifikaci nechávali rezervy nebo nechávali někoho jiného vyhrát. Je to zkrátka tak, že Mercedes kvalifikace opravdu umí. My sami na tom nejsme špatně, avšak oni jsou o sobotách jako z úplně jiné planety. 

Třetí pozice byla nejspíše maximem. Kdo ví, jak to bude vypadat v závodě - Mercedes totiž posiluje i v této oblasti. Ono docela pomáhá, když máte více času na práci s pneumatikami. No, raději to nechme být. 

Co se týče Fernanda, jeho pozice pro něho určitě nebude dobrou zprávou. Jsem si jist, že se chtěl kvalifikovat výše. Je to celkem zvláštní, v posledních několika letech tu Ferrari bývalo konkurenceschopné. 

Dnešními výsledky se nicméně nechci příliš zabývat, protože v závodě se může přihodit všelicos. Co se týče závodní rychlosti a opotřebování pneumatik, mělo by Ferrari být silnější než dnes, a tak nejspíše dojedou výše než na desáté pozici. Cokoliv jiného by bylo překvapení," nechal se slyšet Vettel.

Mark Webber ve své poslední kvalifikaci na Velkou cenu Velké Británie odvedl slušnou práci, za kterou si vysloužil čtvrtou pozici na startu. Na Vettela ztratil devět tisícin sekundy. 

"Moc jsme si nemohli fandit, že bychom se mohli s Mercedesem měřit. V posledních několika kvalifikacích byli na jiné úrovni. Zklamalo mě, že mě Seb na poslední chvíli předehnal o setinu sekundy. Bylo to vážně těsné.

S první částí kola jsem byl spokojen, ale poslední sektor mohl být lepší. Co se týče našich priorit v nastavení, udělali jsme kompromis mezi rychlostí v kvalifikaci a v závodě. Závod by měl být zajímavý, měli bychom mít dobrou výchozí pozici pro pozitivní výsledek," řekl australský veterán. 

Diskuze (36) Další článek: Mercedes: Zlepšili jsme se, Red Bull nám ale klidné spaní nepřipravil
16:40 | Divák narušil přenosy F1 po celém světě. Mňoukáním imitoval zvuk formulí odkaz
15:04 | Závod šampionů bude v roce 2019 v Mexiku.
21. října | U obou mercedesů se mění vodní pumpy. (via AMuS)
21. října | Na obou vozech Mercedesu se pracuje. Převodovky jsou venku... možná jde ale jen o preventivní prohlídky.

GP Mexika 2018

Pátek 26. října 2018
1. trénink 17.00–18.30
2. trénink 21.00–22.30
Sobota 27. října 2018
3. trénink 17.00–18.00
Kvalifikace 20.00–21.00
Neděle 28. října 2018
Závod 20.10