Vettel si připsal čtvrtý letošní triumf, Räikkönen uznal svou chybu

Sebastian Vettel vyhrál Velkou cenu Velké Británie a v šampionátu vozů formule 1 navýšil svůj náskok na Lewise Hamiltona na osm bodů. Jeho týmový kolega Kimi Räikkönen obsadil na Silvestonu třetí místo.
Vettel si připsal čtvrtý letošní triumf, Räikkönen uznal svou chybu

Vettel se po startu dostal do vedení a ujížděl na čele. Jeho největší soupeř v boji o titul Lewis Hamilton musel už ze začátku dotahovat ztrátu, když jej ve třetí zatáčce prvního kola zezadu roztočil Räikkönen.

Vettel byl však neohroženě na čele. O vedení přišel při safety caru, který vyjel na trať po nehodě Marcuse Ericssona. Vettel, stejně jako Räikkönen a Max Verstappen, zajel k mechanikům pro nové pneumatiky, zatímco Hamilton a Valtteri Bottas zůstali na trati.

Čtyřnásobný mistr světa se však dostal pět kol před koncem zpět do vedení a dojel si pro čtvrté letošní vítězství.

Šéf Mercedesu Toto Wolff po závodě na Silverstonu prohlásil, že kolize jezdců Mercedesu s piloty Ferrari jsou buď úmyslné nebo nekompetentní.

Nekompetentnost nebo úmysl? Vedení Mercedesu se pustilo do jezdců Ferrari!

Nekompetentnost nebo úmysl? Vedení Mercedesu se pustilo do jezdců Ferrari!

„Takové věci se stávají, podle mě je ale celkem hloupé myslet si, že všechno, k čemu dojde, je úmyslné. Já bych měl problém být takhle přesný, abych někoho sestřelil. Ve Francii jsem přišel o přední křídlo, takže jsem si zničil vlastní závod. Myslím, že je snadné útočit a udělat skvělý manévr, je ale snadné mít také incident,“ řekl Vettel.

„Viděl jsem to jen krátce a nemyslím si, že tam byl nějaký záměr.“

Räikkönen uznal svou vinu za kolizi s Hamiltonem

Kimi Räikkönen si podle svých slov zasloužil penalizaci za kolizi s Lewisem Hamiltonem na startu Velké ceny Velké Británie.

Hamilton se propadl na konec startovního pole poté, co Räikkönen při brzdění do třetí zatáčky probrzdil a zezadu narazil do jeho mercedesu.

Räikkönen dostal za způsobení kolize penalizaci 10 sekund, kterou si odpykal během první zastávky v boxech. Fin dokončil závod na třetí pozici za druhým Hamiltonem.

„Ano, byla to moje chyba. Je to v pořádku,“ řekl Räikkönen na dotaz, zda byla jeho penalizace zasloužená.

„Zasloužím si ji, stál jsem 10 sekund a stále jsem bojoval. Tak to chodí. Ve třetí zatáčce jsem zablokoval kola a skončilo to tak, že jsem zezadu narazil do Lewise a on se roztočil. Moje chyba, tak to někdy chodí. Nebyl to jednoduchý závod.“

Foto: Getty Images / Charles Coates

Diskuze (41) Další článek: Nekompetentnost nebo úmysl? Vedení Mercedesu se pustilo do jezdců Ferrari!