Vettel si nedokáže vysvětlit kvalifikační výsledek

Náročnou kvalifikaci na Velkou cenu Belgie má za sebou Ferrari. Sebastian Vettel v ní obsadil až devátou pozici, Kimi Räikkönen kvůli technickým problémům skončil ve druhé části.
Vettel si nedokáže vysvětlit kvalifikační výsledek

Němec zajel devátý čas, ale díky penalizaci Romaina Grosjeana si o pozici polepší. Kvalifikační výsledek jej však překvapil a nedokáže si jej vysvětlit.

„Nic moc se nestalo. Nikdy jsem nevyjel mimo, bylo to normální kolo,“ řekl Vettel ke svému pokusu v závěrečné části. „Byl jsem trochu dlouhý v poslední zatáčce, ale jo, překvapilo mě to, že to stačilo jen na deváté místo.“

„Mezi Q2 a Q3 se nám nepodařilo udělat krok vpřed. Bylo to vyrovnané, takže jsme se prostě propadli. To se stalo.“

Klepněte pro větší obrázek

Bez času na svém kontě zůstal ve druhé části kvalifikace Räikkönen, který musel odstavit svůj vůz v zatáčce Stavelot. Podle prvních zpráv od Ferrari došlo k poklesu tlaku oleje, který způsobil Räikkönenův konec v kvalifikaci.

„Byl to problém s pohonnou jednotkou a já musel zastavit,“ řekl Räikkönen. „Měl jsem pocit, že musím zastavit. Jakmile dovezou auto zpátky, podíváme se, co se stalo.“

Fin byl zároveň napomenut za svou jízdu během třetího volného tréninku, kdy na trati svým počínáním znepříjemnil život Romainu Grosjeanovi.

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Vylepšený motor Hondy velké zlepšení nepřinesl