Vettel si nechal vysvětlit svůj trest za oslavy na trati přímo od Todta

Sebastian Vettel si nebyl jistý, proč byl penalizován v Indii, a proto se obrátil na prezidenta Mezinárodní automobilové federace Jeana Todta.
Vettel si nechal vysvětlit svůj trest za oslavy na trati přímo od Todta

V Indii získal Vettel svůj mistrovský titul a po projetí cílem začal slavit pálením pneumatik, dělal tak zvané donuts. Od stewardů pak ale dostal napomenutí a tým musel zaplatit pokutu 25 tisíc eur.

Vettelovi se to nelíbilo, a tak oslovil Todta. A dostalo se mu jasného vysvětlení. "K porušení pravidel samozřejmě nedošlo při pálení pneumatik, bylo to za to, že jsem auto nedovezl zpět do parc fermé," vysvětloval na Autosport Awards.

Německý pilot z toho nadšený nebyl, na druhé straně to znamenalo, že slavit tímto způsobem může dál, pokud se pak vrátí do boxů.

"Je to hloupé pravidlo, ale v následujících závodech jsme měli další důvody pro pálení pneumatik a pokaždé jsem auto dovezl zpět, takže to už bylo bez pokuty."

"Je tu pravidlo o parc fermé, my jsme ho nedodrželi, a proto je to jasné. Do budoucna víme, jak to udělat správně."

Další článek: Di Resta, Sutil nebo Pérez? Force India prý ještě nerozhodla

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10