Vettel se znovu dostal do křížku s Kvjatem

Čtrnáct dní po kolizi Daniila Kvjata a Sebastiana Vettel ve Velké ceně Číny došlo dnes při Velké ceně Ruska mezi oběma k dalšímu incidentu.
Vettel se znovu dostal do křížku s Kvjatem

Domácí pilot v nájezdu do druhé zatáčky v úvodním kole zezadu postrčil Vettela, který následně narazil do Kvjatova týmového kolegy z Red Bullu Daniela Ricciarda.

Všichni tři pokračovali v závodě, načež hned v následující rychlé zatáčce Kvjat narazil do Vettela znovu. Tentokrát se Vettelovo ferrari roztočilo a pro německého pilota skončil závod nárazem do bariéry.

Kvjat za své počínání dostal penalizaci stop&go na 10 sekund.

 Kvjat vzal vinu za incident v prvním kole na sebe

 Kvjat vzal vinu za incident v prvním kole na sebe

„Konec konců, tyhle věci se stávají, je to ale tvrdé,“ řekl Vettel. „Závod je dlouhý. Ano, můžete se zlepšit v prvním kole, ale váš závod tam může také skončit.“

„Nebyla to moje chyba, nemohl jsem to ovlivnit. Ne, že bych ho (Kvjata) neměl rád, myslím ale, že udělal chybu před dvěma týdny a udělal ji i dnes. Nic to ale nemění.“

Poté, co se Vettel vrátil do boxů, se podíval na záznam celé situace. V průběhu závodu pak zamířil na boxovou zeď Red Bullu promluvit si s šéfem týmu Christianem Hornerem.

„Myslím, že jste viděli víc, než já,“ řekl. „Bylo celkem jasné, že jsem schytal velkou ránu. Měl jsem štěstí, že jsem se neroztočil už v nájezdu do druhé zatáčky, pak jsem ale ve třetí zatáčce vrazil do bariér. Když budu s někým potřebovat mluvit, je to on (Kvjat).“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Fotogalerie: Velká cena Ruska 2016

14:06 | Sebastian Vettel dává do aukce "duhovou" helmu, kterou měl v Turecku. Dražba začne na jeho webu po závodě. Má jít o jedinou Vettelovu helmu z doby u Ferrari, která se dostane do soukromých rukou.
10:01 | Před 45 lety zemřel společně s pěti dalšími členy svého týmu při letecké nehodě Graham Hill. Vraceli se z testu na okruhu Paula Ricarda. Hill byl prvním a je stále jediným držitelem trojité koruny.
17:30 | McLaren potvrdil, že Sainze vyřadil problém se zadními brzdami.
28. listopadu | Alex Albon po včerejší nehodě mění šasi.

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink Hamilton (1:29.033)
2. trénink Hamilton (1:28.971)
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink Verstappen (1:28.355)
Kvalifikace Hamilton (1:27.264)
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10