Vettel se zapsal mezi legendy, chválí staronového mistra soupeři

Po zisku čtvrtého titulu mistra světa se Sebastian Vettel dočkal chvály od bývalých šampiónů a svých současných soupeřů.
Vettel se zapsal mezi legendy, chválí staronového mistra soupeři

"Nejdříve bych chtěl pogratulovat Sebastianovi, čtyřnásobný mistr, to je úžasné," řekl hned po indickém závodě Lewis Hamilton. "Teď patří mezi legendy, patřil mezi ně už předtím."

"Dokázat to v tak nízkém věku, myslím, že mu je 26, je fenomenální. V posledních letech zlomil celkem dost rekordů."

Slova pro Vettela našel i jezdec s druhým největším počtem titulů ve startovním poli, tedy Fernando Alonso. "Blahopřeji mu. Jsou velmi silní, velmi dominantní, hlavně v druhé polovině sezóny, takže si zaslouží být mistry. Musíme začít přemýšlet o příštím roce, abychom mu to více ztížili."

Blahopřání přišlo i od Vettelova krajana Schumachera. "Velká poklona a gratulace Sebastianovi. Od něj a jeho týmu to byl úžasný výkon, skvělý rok a svůj čtvrtý titul si zaslouží!"

A konečně pochvalu si Vettel vyslechl i od Alaina Prosta, který má stejný počet titulů. "Je to skvělý jezdec a letos předvedl několik mimořádných vítězství, patřila mezi nejlepší jeho kariéry."

"Singapur byl jedním z těchto vítězství, celou dobu bojoval, ale vypadalo to snadně, což je známka zaslouženého vítěze. Je vidět, že má metodický přístup, staví kolem sebe silný tým a je stoprocentně motivovaný k úspěchu, je zcela soustředěný na konečný výsledek."

"Je to velký šampion a nemyslím, že tohle je jeho poslední titul. Má kolem sebe dobý tým, stabilitu technického týmu a Renault. A Samozřejmě je dost mladý na to, aby bojoval o další. Jsem potěšený, že vyrovnal mé čtyři tituly."

Další článek: Pirelli je zklamané přístupem týmů

14:33 | Zak Brown má důvod k oslavě. Jeho United Autosports vyhrál 24h Le Mans v kategorii LMP2.
10:43 | 45. narozeniny dnes slaví bývalý jezdec Williamsu či McLarenu a dvojnásobný vítěz Indy 500 Juan Pablo Montoya... toho času v Le Mans.
19. září | FIA chce udělat "co bude v jejích silách", aby termín Le Mans v příštím roce nekolidoval se závodem F1.
16. září | V Turecku prodali během šesti hodin 40 tisíc lístků ze 100 tisíc plánovaných. Není divu, lístek stojí 30 tureckých lir (cca 90 Kč).

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink 10.00–11.30
2. trénink 14.00–15.30
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10