Vettel se zapsal mezi legendy, chválí staronového mistra soupeři

Po zisku čtvrtého titulu mistra světa se Sebastian Vettel dočkal chvály od bývalých šampiónů a svých současných soupeřů.
Vettel se zapsal mezi legendy, chválí staronového mistra soupeři

"Nejdříve bych chtěl pogratulovat Sebastianovi, čtyřnásobný mistr, to je úžasné," řekl hned po indickém závodě Lewis Hamilton. "Teď patří mezi legendy, patřil mezi ně už předtím."

"Dokázat to v tak nízkém věku, myslím, že mu je 26, je fenomenální. V posledních letech zlomil celkem dost rekordů."

Slova pro Vettela našel i jezdec s druhým největším počtem titulů ve startovním poli, tedy Fernando Alonso. "Blahopřeji mu. Jsou velmi silní, velmi dominantní, hlavně v druhé polovině sezóny, takže si zaslouží být mistry. Musíme začít přemýšlet o příštím roce, abychom mu to více ztížili."

Blahopřání přišlo i od Vettelova krajana Schumachera. "Velká poklona a gratulace Sebastianovi. Od něj a jeho týmu to byl úžasný výkon, skvělý rok a svůj čtvrtý titul si zaslouží!"

A konečně pochvalu si Vettel vyslechl i od Alaina Prosta, který má stejný počet titulů. "Je to skvělý jezdec a letos předvedl několik mimořádných vítězství, patřila mezi nejlepší jeho kariéry."

"Singapur byl jedním z těchto vítězství, celou dobu bojoval, ale vypadalo to snadně, což je známka zaslouženého vítěze. Je vidět, že má metodický přístup, staví kolem sebe silný tým a je stoprocentně motivovaný k úspěchu, je zcela soustředěný na konečný výsledek."

"Je to velký šampion a nemyslím, že tohle je jeho poslední titul. Má kolem sebe dobý tým, stabilitu technického týmu a Renault. A Samozřejmě je dost mladý na to, aby bojoval o další. Jsem potěšený, že vyrovnal mé čtyři tituly."

Další článek: Pirelli je zklamané přístupem týmů

14:18 | Poznámky ředitele závodu v 11:51: Traťové limity v první a druhé zatáčce. Poznámky ředitele závodu v 13:49: ... a ještě 13, 14 a 15.
9:14 | Podle předpovědi počasí má být v Barceloně během víkendu lehce přes 20 stupňů, v neděli by mohlo pršet.
5. května | Podle italských médií Ferrari novou podlahu do Španělska nepřiveze. V Portugalsku testovaná podlaha měla být jen testovací pro potvrzení dalšího směru vývoje.
4. května | V Monaku nakonec budou i fanoušci. Kapacita bude omezena na 40 %, nutný je PCR test.

GP Španělska 2021

Pátek 7. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 8. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 9. května 2021
Závod 15.00