Vettel se zapsal mezi legendy, chválí staronového mistra soupeři

Po zisku čtvrtého titulu mistra světa se Sebastian Vettel dočkal chvály od bývalých šampiónů a svých současných soupeřů.
Vettel se zapsal mezi legendy, chválí staronového mistra soupeři

"Nejdříve bych chtěl pogratulovat Sebastianovi, čtyřnásobný mistr, to je úžasné," řekl hned po indickém závodě Lewis Hamilton. "Teď patří mezi legendy, patřil mezi ně už předtím."

"Dokázat to v tak nízkém věku, myslím, že mu je 26, je fenomenální. V posledních letech zlomil celkem dost rekordů."

Slova pro Vettela našel i jezdec s druhým největším počtem titulů ve startovním poli, tedy Fernando Alonso. "Blahopřeji mu. Jsou velmi silní, velmi dominantní, hlavně v druhé polovině sezóny, takže si zaslouží být mistry. Musíme začít přemýšlet o příštím roce, abychom mu to více ztížili."

Blahopřání přišlo i od Vettelova krajana Schumachera. "Velká poklona a gratulace Sebastianovi. Od něj a jeho týmu to byl úžasný výkon, skvělý rok a svůj čtvrtý titul si zaslouží!"

A konečně pochvalu si Vettel vyslechl i od Alaina Prosta, který má stejný počet titulů. "Je to skvělý jezdec a letos předvedl několik mimořádných vítězství, patřila mezi nejlepší jeho kariéry."

"Singapur byl jedním z těchto vítězství, celou dobu bojoval, ale vypadalo to snadně, což je známka zaslouženého vítěze. Je vidět, že má metodický přístup, staví kolem sebe silný tým a je stoprocentně motivovaný k úspěchu, je zcela soustředěný na konečný výsledek."

"Je to velký šampion a nemyslím, že tohle je jeho poslední titul. Má kolem sebe dobý tým, stabilitu technického týmu a Renault. A Samozřejmě je dost mladý na to, aby bojoval o další. Jsem potěšený, že vyrovnal mé čtyři tituly."

Další článek: Pirelli je zklamané přístupem týmů

18:05 | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
17:44 | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
17:07 | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.
11:50 | Pirelli bude sponzorem závodu v Imole. Celý název závodu tak bude: Formula 1 Pirelli Gran Premio del Made in Italy e dell’Emilia Romagna