Vettel se ve voze cítil bezmocně, Ricciardo stíhal mercedesy

Sebastian Vettel zažil letos další obtížný víkend, když tentokrát musel odstoupit z Velké ceny Monaka formule 1 už v pátém kole.
Vettel se ve voze cítil bezmocně, Ricciardo stíhal mercedesy

Po prvním kole sice úřadujícímu mistrovi světa patřila třetí pozice, ovšem krátce poté, co zajel zpátky do boxů safety car, začal Němec hlásit týmu problémy se svým vozem.

Vettel si stěžoval na to, že nemá žádný výkon. V boxech nabral na vedoucí jezdce ztrátu celého kola, a když se vrátil na trať, zůstal mu zařazený první převodový stupeň. Na pokyn týmu se tak vrátil do boxů a odstoupil.

„Samozřejmě je to zklamání. Po dobrém startu jsme ztratili v turbu spoustu tlaku a museli jsme odstoupit,” vysvětlil důvod odstoupení Vettel.

„V autě se cítím docela bezmocně, jelikož nevím, v čem je problém. Doufal jsem, že tým má odpověď, ale neměl.”

Výsledek Red Bullu zachránil jeho týmový kolega Daniel Ricciardo, který se třetím místem poprvé v kariéře probojoval v Monaku na stupně vítězů. „

Nejedete na pilu po celý závod, jelikož po zastávce v boxech zbývá do cíle ještě hodně,” řekl Australan. „15 až 20 kol před koncem jsem věděl, že pneumatiky vydrží, tak jsem začal zajíždět rychlá kola, věděl jsem, že ho (Hamiltona) můžu dohnat. S vědomím, že se tu těžce předjíždí, jsem jen čekal, co se stane.

Samotný start do závodu nebyl dobrý a já se propadl na páté místo, pak měl Sebastian problémy a byl pomalý na rovinkách. Následně vyjel safety car a já se jen snažil navýšit náskok na Alonsa.

Když byl náskok dostatečný, začal jsem tlačit a přibližovat se mercedesům, předjíždění je tu ale obtížné, a tak jsem se jen snažil vyvíjet tlak na Lewise.”

Další článek: GP Monaka: Rosberg si vítězství vzít nenechal, Marussia má první body

10:01 | Nico Hülkenberg se oženil. Vzal si dlouholetou přítelkyni Egle Ruskyte.
19:40 | Tip: Pokud cestujete, nebo chytáte nějakou zahraniční televizi, může se hodit přehled kanálů, které ve světě vysílají F1: odkaz
20. června | Cunoda po nehodě a výměně převodovky odstartuje z boxové uličky.
20. června | Za chvíli závod F3. Mokro, pravděpodobnost deště 100 %.

GP Štýrska 2021

Pátek 25. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 26. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 27. června 2021
Závod 15.00