Vettel se v roce 2014 mohl nechat porazit Ricciardem schválně, myslí si Brundle

Sebastian Vettel byl dvakrát poražen nováčkem v týmu. Kromě loňské sezóny, kdy se musel sklonit před Leclercem, se to stalo v roce 2014 u Red Bullu.
Vettel se v roce 2014 mohl nechat porazit Ricciardem schválně, myslí si Brundle

Daniel Ricciardo přišel v roce 2014 do Red Bullu, kde měl vedle sebe Sebastiana Vettela. Němec měl na kontě čerstvě čtyři tituly v řadě, takže to pro Australana byla velká výzva. Popasoval se s ní ale velmi dobře. Dokázal jako jediný jezdec porazit mercedesy a získat tři vítězství. Kromě toho ale porazil i Vettela. Na konci roku měl Ricciardo 238 bodů, Vettel 167. 

Martin Brundle stále nechápe, jak je možné, že se Vettelovi v roce 2014 tak moc nedařilo. Mluvilo se o tom, že mu RB10 vyhovoval méně než Ricciardovi. Brundle má ale ještě jednu odvážnější teorii.

„Nikdy jsem nepochopil strašlivou sezónu Sebastiana, když dorazil Ricciardo. Tvrdil, že nenávidí hybridní auta, ale když přišel do Ferrari, měl okamžitě rytmus,“ řekl Brundle pro F1 Racing.

Mám Vettela rád, ale nejlepší roky má za sebou, říká Brundle

Mám Vettela rád, ale nejlepší roky má za sebou, říká Brundle

„Vždy jsem přemýšlel, jestli nebyl v roce 2014 pomalý, protože potřeboval aktivovat svou doložku o konci v Red Bullu. Ať už to bylo tak či onak, musel odejít, protože s dalším rokem, jako byl ten s Ricciardem, by jeho hodnota klesla téměř na nulu.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Binotto je rád, že se Leclerc účastní virtuálních závodů. Je to podle něj důležité

10:36 | Podle Auto Hebdo u Renaultu končí šéf motorářů Rémi Taffin. U týmu pracuje 22 let.
3. srpna | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
3. srpna | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
3. srpna | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.