Vettel se v Maranellu připravoval na zakletou Suzuku

Sebastian Vettel má v těchto dnech nabitý program. V úterý navštívil Maranello.

Sebastian Vettel navštívil v úterý Maranello, což oficiálně potvrdilo přímo Ferrari, které i vydalo fotografii. Jezdci navštěvují továrnu poměrně často. Ferrari o tom ale obvykle neinformuje. Je otázkou, do jaké míry na to má vliv současná trochu napjatá atmosféra v týmu.

Vettel se sešel s inženýry i se šéfem týmu Mattiem Binottem. Podle Ferrari bylo setkání „pozitivní a konstruktivní“. Následně se Vettel na simulátoru připravoval na nadcházející závod v Japonsku.

Příčiny a podhoubí současného napětí u Ferrari

Ferrari po letní přestávce ukazuje silnou formu. Kromě čtyř pole position mělo i na to, aby získalo čtyři vítězství. Suzuka bude zásadním testem.

Sebastian Vettel tam vyhrál čtyřikrát, ale s Ferrari se mu to nepovedlo. Pro stáj z Maranella je okruh zakletý. Naposledy tam Ferrari vyhrálo v roce 2004 zásluhou Michaela Schumachera. Skončila tím série pěti japonských vítězství v řadě. Grand Prix Japonska se pak sice v letech 2007 a 2008 přestěhovala do Fudži, ale ani tam Ferrari neuspělo.

Od roku 2014 vyhrál všechny závody Mercedes. Ve čtyřech z pěti případů Lewis Hamilton.

Vyzkoušel si motokáry

Vettel měl v Itálii ještě jednu povinnost. Na okruhu Lonato asi 140 km od Maranella si vyzkoušel motokáru týmu Tony Kart.

Nyní čeká Vettela volno a v pondělí a v úterý by se měl zúčastnit mimořádných testů Pirelli v Barceloně. Pak už se vydá směs Japonsko.

Mercedes, Ferrari a Red Bull se chystají na mimořádné testy pneumatik

Další článek: Osobnosti na závodech formule 1

22:04 | Tak Norrisův druhý trénink neukončilo předčasně poškození podlahy (i když to měl také), ale problém s pohonnou jednotkou.
17:28 | Klíčové výsledky kvalifikace F2: Cunoda: 1. Mazepin: 2. Shwartzman: 4. Ilott: 9. Schumacher: 18.
17:25 | Schumacher a Nissany kolidovali v kvalifikaci formule 2.
16:58 | Podle Seidla se Sainz testu s Ferrari po Abú Dhabí nemůže zúčastnit. Test je určen pro mladé jezdce. Nakonec sice nastoupí Alonso a zřejmě Buemi a Kubica, ale i tak nebude umožněn start jezdcům, kteří letos závodili.