Vettel se trochu zlobí na zdržujícího Hamiltona

Lídr šampionátu očekává, že sobota bude v jeho podání povedenější. Nejrychlejší čas pátečních tréninků zajel Vettelův kolega Kimi Räikkönen.
Vettel se trochu zlobí na zdržujícího Hamiltona

Sebastian Vettel (2./3.)

Německý závodník s průběhem pátku na okruhu Gillese Villeneuva nebyl dvakrát spokojen. Ve druhém tréninku se to projevilo mimo jiné hodinami, ze kterých však naštěstí pro něho i Ferrari vyvázl bez poškození vozu.

„Myslím, že jsme ke konci pochopili, co potřebujeme a co je třeba udělat. Zítra by to tedy mělo být lepší. Celkově to byl dost zrádný den, trať byla hodně kluzká. Bylo to taky trochu otravné, zasekl jsem se za Hamiltonem. Chtěl jsem se ve voze cítit dobře, držel jsem si odstup. Jenže pak udělal pár chyb. Vyhodilo mě to trochu z rytmu, ale to se stává.

Jsem si jist, že to nedělal naschvál, snažil se zřejmě o totéž, co já. Opravdu hodně to klouzalo, sám jsem byl dvakrát v hodinách. V průběhu víkendu by se to ale mělo zlepšovat. Obvykle tomu tak na téhle trati bývá,“ věří Vettel.

Kimi Räikkönen (4./1.)

Vítěz kvalifikace v Monaku si kanadský pátek pochvaloval. Zároveň ale nechtěl dělat žádné velké závěry. 

„Jsem spokojený, ale je to teprve pátek. Nechci z toho dělat kdo ví co. Šlo to hladce, byl to normální den a v autě jsem se cítil dobře. Pořád ale máme něco na práci, zkusíme se zlepšit a bojovat o pole position. Uvidíme. Na této trati potřebujete hodně přítlaku v některých zatáčkách a v jiných zase ne. Musíme najít správný kompromis.

Myslím, že pro tenhle okruh je přirozené, že je zrádný. V některých zatáčkách vám chybí přítlak, kterého ale nemůže být moc kvůli dlouhým rovinkám. Trať je tedy v zatáčkách klouzavá, ale tak to bylo vždycky,“ připomíná Iceman. 

Foto: Getty Images / Clive Mason 

Další článek: Ve druhém tréninku byl v Kanadě nejrychlejší Räikkönen

14:42 | F3: Pole position získal Frederik Vesti. Staněk 17.
12:11 | Ve Francii je rychlost v boxech jen 60 km/h. Pérez byl o 16,5 km/h rychlejší a dostal pokutu 1000 euro.
9:58 | Video Red Bullu z ČR a SR už má přes 900 tisíc zobrazení. Včera ho propagovala na Twitteru i formule 1.
9:32 | Juan Manuel Correa se vrací do juniorského programu Sauberu.

GP Francie 2021

Pátek 18. června 2021
1. trénink Bottas (1:33.448)
2. trénink Verstappen (1:32.872)
Sobota 19. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 20. června 2021
Závod 15.00