Vettel se trochu zlobí na zdržujícího Hamiltona

Lídr šampionátu očekává, že sobota bude v jeho podání povedenější. Nejrychlejší čas pátečních tréninků zajel Vettelův kolega Kimi Räikkönen.
Vettel se trochu zlobí na zdržujícího Hamiltona

Sebastian Vettel (2./3.)

Německý závodník s průběhem pátku na okruhu Gillese Villeneuva nebyl dvakrát spokojen. Ve druhém tréninku se to projevilo mimo jiné hodinami, ze kterých však naštěstí pro něho i Ferrari vyvázl bez poškození vozu.

„Myslím, že jsme ke konci pochopili, co potřebujeme a co je třeba udělat. Zítra by to tedy mělo být lepší. Celkově to byl dost zrádný den, trať byla hodně kluzká. Bylo to taky trochu otravné, zasekl jsem se za Hamiltonem. Chtěl jsem se ve voze cítit dobře, držel jsem si odstup. Jenže pak udělal pár chyb. Vyhodilo mě to trochu z rytmu, ale to se stává.

Jsem si jist, že to nedělal naschvál, snažil se zřejmě o totéž, co já. Opravdu hodně to klouzalo, sám jsem byl dvakrát v hodinách. V průběhu víkendu by se to ale mělo zlepšovat. Obvykle tomu tak na téhle trati bývá,“ věří Vettel.

Kimi Räikkönen (4./1.)

Vítěz kvalifikace v Monaku si kanadský pátek pochvaloval. Zároveň ale nechtěl dělat žádné velké závěry. 

„Jsem spokojený, ale je to teprve pátek. Nechci z toho dělat kdo ví co. Šlo to hladce, byl to normální den a v autě jsem se cítil dobře. Pořád ale máme něco na práci, zkusíme se zlepšit a bojovat o pole position. Uvidíme. Na této trati potřebujete hodně přítlaku v některých zatáčkách a v jiných zase ne. Musíme najít správný kompromis.

Myslím, že pro tenhle okruh je přirozené, že je zrádný. V některých zatáčkách vám chybí přítlak, kterého ale nemůže být moc kvůli dlouhým rovinkám. Trať je tedy v zatáčkách klouzavá, ale tak to bylo vždycky,“ připomíná Iceman. 

Foto: Getty Images / Clive Mason 

Diskuze (6) Další článek: Ve druhém tréninku byl v Kanadě nejrychlejší Räikkönen
15:15 | Podle Mercedesu Hamilton kvůli poškození předního křídla po kontaktech s Oconem a Verstappenem přišel o 0,4 s na kolo. Hamilton po těchto kontaktech zajel ve 47. z 50 kol nejrychlejší kolo závodu.
6. prosince | Update o Fittipaldim po včerejší nehodě ve F2. Jeho bratr Pietro Fittipaldi uvedl: Má zlomeninu na pravé patě, ale naštěstí jsou věci mnohem lepší, než jsme všichni očekávali. Děkuji FIA, týmu a veškerému lékařskému personálu zde v Saúdské Arábii.
5. prosince | Théo Pourchaire uveřejnil na twitteru, že je celkově v pořádku, ale neví, zda za týden pojede. Enzo Fittipaldi je podle něj zraněný.

GP Abú Dhabí 2021

Pátek 10. prosince 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 11. prosince 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 12. prosince 2021
Závod 14.00